^Powrót na górę

Występy naszych chórzystek

Uczennice naszej szkoły: Amelia Wielgus i Magdalena Babraj z klasy 6a wzięły udział w projekcie realizowanym przez Muzeum Ziemi Wiśnickiej pt. „Tryptyk Wiśnicki, czyli historia muzyką spisana". W ramach tego projektu w ubiegłym tygodniu tj. 15 i 18 września odbyły się nagrania dwóch koncertów: Koncertu Kolęd i Koncertu Papieskiego, podczas którego wystąpiły  z  Wiśnickim Chórem Dziecięcym przygotowanym przez Katarzynę Adamczyk. Dla naszych Uczniów było to niezwykłe wydarzenie i doświadczenie. Występ z Orkiestrą Dętą z Baczkowa oraz z Orkiestrą Wojciecha Zwierniaka, wspólne wykonanie utworów z wybitnymi solistami polskiej sceny rozrywkowej pozostanie na zawsze w ich pamięci. Koncerty i nagrania współfinansowane były przez Ministerstwo Kultury w ramach programu „Kultura w Sieci”. Serdecznie zapraszamy do uczestniczenia w tym programie i obejrzenia koncertu Papieskiego 18.10.2020r. i Koncertu Kolęd w grudniu.

Natomiast w  sobotę 19 września 2020r. na Wiśnickim Zamku miało miejsce niezwykłe wydarzenie - benefis wybitnego wiśniczanina, profesora Czesława Dźwigaja. Barwne opowieści o życiu i twórczości tego artysty przeplatała muzyka w wykonaniu różnych artystów. Nie zabrakło występu Wiśnickiego Chóru Dziecięcego, z którym wystąpiły wspomniane wcześniej uczennice.  Licznie zebraną publiczność oczarował swą grą na akordeonie Bartłomiej Widełka z klasy 7 – laureat licznych ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów.

Copyright © 2013. Szkoła Podstawowa im. K. Brodzińskiego w Królówce Rights Reserved.