^Powrót na górę

Wyniki Szkolnego Konkursu Czytelniczego

Biblioteka szkolna była organizatorem całorocznego konkursu czytelniczego dla zainteresowanych uczniów  klas II i III, pt.: MÓJ ZESZYT LEKTUR. Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań czytelniczych dzieci, kształcenie umiejętności pisania krótkich wypowiedzi, rozwijanie wyobraźni i umiejętności plastycznych. Zadaniem uczestników było prowadzenie zeszytu, w którym należało opisać treść przeczytanych, co najmniej 8 książek, spoza kanonu obowiązkowych lektur szkolnych. Dodatkowo do każdej książki dzieci wykonywały ilustrację.

08.06.2021 roku, po dokładnej analizie, wybrane zostały najładniejsze zeszyty.

Jury oceniało prace zgodnie z regulaminem konkursu. W ocenie brano pod uwagę: staranne pismo, bezbłędność w pisemnej prezentacji książki, dokładność w kolorowaniu zrobionego rysunku, pomysłowość, estetykę zeszytu.

Jury przyznało następujące miejsca:

Klasa II
miejsce I Amelia Wspaniały
miejsce II ex aequo Daria Stochel oraz Lena Bilska
miejsce III Wiktoria Wołek

Klasa III
miejsce I Emilia Widełka
miejsce II Karolina Małek
miejsce III Emilia Stawarz
wyróżnienie Emilia Frączek

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymają pamiątkowe dyplomy, a laureaci nagrody książkowe. Gratulujemy!
Skład Jury: p. Ewa Cisak, p. Natalia Rudek, p. Bogusława Brzegowa

Copyright © 2013. Szkoła Podstawowa im. K. Brodzińskiego w Królówce Rights Reserved.