^Powrót na górę

Szkolny Konkurs Pięknego Czytania „Muminki i przyjaciele"

10 listopada 2021 r. w Szkole Podstawowej w Królówce odbyły się eliminacje szkolne  do Gminnego Konkursu Pięknego Czytania „Muminki i przyjaciele”, w których wzięli udział chętni uczniowie z klas II i III. Celem konkursu było m. in. promowanie czytelnictwa, kształtowanie umiejętności pięknego czytania czy budzenie zainteresowania klasyką literatury dla dzieci. Zadaniem uczestników było przeczytanie wybranego przez siebie fragmentu jednej z książek o Muminkach autorstwa Tove Jansson. Wszyscy uczniowie wspaniale przygotowali się do konkursu, dlatego komisja (w składzie p. Natalia Rudek, p. Agnieszka Michałek) miała niełatwe zadanie. Oceniane były m. in.: technika czytania, zachowanie limitu czasu czy sposób interpretacji tekstu.

Komisja wyłoniła następujących laureatów:

Kategoria: klasy II - III

I miejsce:
Patrycja Rajca kl. II

II miejsce:
Lena Bilska kl. III

III miejsce:
Amelia Wspaniały kl. III

Pani dyrektor Danuta Duś wręczyła laureatom etapu szkolnego nagrody książkowe i dyplomy, a pozostałym uczestnikom – dyplomy. Patrycja, Lena i Amelia będą reprezentować Szkołę Podstawową w Królówce na szczeblu gminnym konkursu w dniu 25 listopada 2021 r. w Szkole Podstawowej w Nowym Wiśniczu. Trzymam kciuki za dziewczynki!

Copyright © 2013. Szkoła Podstawowa im. K. Brodzińskiego w Królówce Rights Reserved.