^Powrót na górę

Dzień Patrona Szkoły K. Brodzińskiego 2014

Jak corocznie w naszej szkole, 27 marca obchodziliśmy Dzień Patrona Szkoły. Uroczyste obchody rozpoczęliśmy Mszą Świętą. Następnie przybyliśmy do szkoły na kolejną część uroczystości poświęconej Kazimierzowi Brodzińskiemu. Tegoroczne obchody przebiegały także pod znakiem kompozytora Oskara Kolberga, którego rok właśnie obchodzimy.

Uroczystość zaszczyciło swoją obecnością wielu gości, m.in. księża z naszej parafii, radni, sołtys naszej miejscowości oraz przedstawiciele gminy Nowy Wiśnicz. Pani dyrektor przywitała wszystkich przybyłych oraz przedstawiła program i temat uroczystości. Następnie wręczono nagrody laureatom konkursów związanych z obchodem Dnia Patrona: konkurs recytatorski i plastyczny. Kolejnym punktem programu był występ uczniów naszej szkoły. Przedstawili oni scenkę spotkania Oskara Kolberga i Kazimierza Brodzińskiego. Towarzyszyła temu oprawa muzyczna w wykonaniu chóru "Królewskie Słowiki". Ponadto dzieci z kl. II szkoły podstawowej zaprezentowały dawne ludowe zabawy.

Na koniec pani dyrektor podziękowała wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania tego wspaniałego i wyjątkowego dnia oraz zaprosiła gości na mały poczęstunek.

Copyright © 2013. Szkoła Podstawowa im. K. Brodzińskiego w Królówce Rights Reserved.