^Powrót na górę

Wyjazd naukowy w ramach projektu „Rozwiń skrzydła 2017”

26 września grupa 17 uczniów zakwalifikowanych do projektu „Rozwiń skrzydła 2017” pod opieką pani Elżbiety Wołek i Katarzyny Góra uczestniczyła w I wyjeździe naukowym do Krakowa. Program wyjazdu obejmował wizytę w Ogrodzie Doświadczeń i ZOO.
Głównym celem było zaciekawienie uczniów przedmiotami matematyczno – przyrodniczymi. W Ogrodzie Doświadczeń uczestnicy projektu byli wprowadzeni przez panią przewodnik w zagadnienia związane między innymi z akustyką, optyką i hydrostatyką w sposób zabawowy, dostosowany do ich wieku.
Wizyta w Ogrodzie Doświadczeń uwieńczona była zajęciami „W poszukiwaniu zaginionej szkatułki”. Były to zajęcia terenowe, podczas których uczniowie uczyli się korzystania z kompasu, wykonywali szereg zadań, aby skompletować części mapy, która miała ich doprowadzić do ukrytego skarbu. Była to dla nich świetna edukacyjna zabawa. Należy podkreślić ich zaangażowanie i bogaty zasób wiedzy, którą mogli się wykazać.
Po wizycie w Ogrodzie Doświadczeń uczestnicy projektu udali się do krakowskiego ZOO, gdzie z zachwytem podziwiali jego mieszkańców, ucząc się przy tym podziału zwierząt na gromady i gatunki. W drodze powrotnej, zmęczeni, ale zadowoleni zjedli ciepłą kolację. Uczniowie wrócili do swoich domów pełni pozytywnych wrażeń.

Copyright © 2013. ZESPÓŁ SZKÓŁ W KRÓLÓWCE Rights Reserved.


Facebook