^Powrót na górę

Jasełka 2017

Przyszła pora na zimowe, świąteczne spotkanie. Piękna sceneria wprowadziła zgromadzoną w Szkole Podstawowej im. K. Brodzińskiego w Królówce  publiczność w świąteczny nastrój. W tym roku o  niezapomniane przeżycie i miłe doznania słuchowe zadbali zdolni młodzi aktorzy i wokaliści, uczniowie klasy II, IIIa i IIIb edukacji wczesnoszkolnej.

 Dzięki nim publiczność  kolejny raz  mogła śledzić historię Maryi i Józefa, szukających  schronienia, którzy po bezowocnych poszukiwaniach zdecydowali się przenocować w stajence. 
Wszyscy zgromadzili się wokół szopki, w której przy żłóbku maleńkiego Jezusa czuwała, Maryja nucąc „Gdy śliczna Panna” oraz troskliwy Józef.
  Do nowonarodzonego dzieciątka, jak co roku, przybyli ze śpiewem pastuszkowie, którzy złożyli dary oddając mu hołd, zaś aniołowie śpiewali  kolędy i pastorałki, by utulić maleństwo w płaczu. Przyszli też trzej dostojni królowie w ozdobnych szatach i z bogatymi darami, aby oddać narodzonemu Bogu pokłon.
  Nie zabrakło w przedstawieniu bezwzględnego Heroda, który dla utrzymania władzy i królewskiego tronu gotów był splamić swe dłonie krwią niewinnych dzieci. Z uwagą słuchał rad diabłów, które zagościły w jego pałacu.
  Najmłodsi widzowie oglądając spektakl z przerażeniem przyglądali się diabłom, które szeptały Herodowi do ucha niecne pomysły.
  Na zakończenie przedstawienia w wykonaniu uczniów edukacji wczesnoszkolnej wszyscy zaśpiewaliśmy „Bóg się rodzi”.
  Nad przygotowaniem Jasełek czuwały: p. Alina Daniec, p. Jolanta Łękawa i p. Małgorzata Kowalska - Gruca.

Copyright © 2013. ZESPÓŁ SZKÓŁ W KRÓLÓWCE Rights Reserved.


Facebook