^Powrót na górę

Historia Polski zapisana w zabytkach Krakowa

   Kraków dawna stolica Polski. Miasto, w którym koronowali się królowie Polscy, nawet po przeniesieniu stolicy do Warszawy. Miasto znanych Polaków: Jana Pawła II, Tadeusza Kościuszki, Jana Matejki, Wiesławy Szymborskiej i wielu innych. Wawel, Uniwersytet Jagielloński, Grodzka, Kanonicza, Sukiennice, kościół Mariacki, Brama Floriańska, Barbakan, to wszystko powody dla których warto zwiedzać Kraków. Dlatego klasa V i kilka osób z klasy VI wraz z opiekunami panią Małgorzatą Makarewicz i panem Dariuszem Badyla wybrało się w podróż po Krakowie „Drogą Królewską”, czyli najważniejszym szlakiem turystycznym Krakowa, wiodącym od Bramy Floriańskiej do Zamku na Wawelu.
    Pani przewodnik oprowadzała nas po Katedrze, gdzie znajdują się groby królów polskich, potem prowadziła ulicą Kanoniczą przy której znajdowały się pałace biskupów, ulicą Grodzką na której zlokalizowane są kościoły św. Piotra i Pawła oraz św. Andrzeja do rynku pod Sukiennice i kościół Mariacki. Potem była ulica Floriańska i mury obronne Krakowa  wraz z Barbakanem.
  Jednak największą atrakcją dla uczniów był park trampolin GoJump, do którego pojechaliśmy po zwiedzaniu Krakowa. Wycieczka była bardzo ciekawa i wartościowa edukacyjnie, a uczniowie na zadanie domowe, mają zabrać rodziców na wieżę kościoła Mariackiego,  aby zobaczyć  Kraków z góry.

Copyright © 2013. ZESPÓŁ SZKÓŁ W KRÓLÓWCE Rights Reserved.


Facebook