^Powrót na górę

Zielona Szkoła w Porębie Wielkiej

W sobotę 26.05.2018 r. klasa IIIa i IIIb wraz z paniami: Małgorzata Kowalską - Gruca i Jolantą Łękawą wyruszyły na zieloną szkołę do Poręby Wielkiej w Gorcach.  Sporo było niepewności, bo w  SP w Królówce na zieloną szkołę wyjeżdżały starsze klasy, ale dzieci z edukacji wczesnoszkolnej nie. Jak sobie poradzą z dala od domu przez pięć dni?! Takie pytania kołatały  się w głowach dorosłych i dzieci.  Wszystkie obawy były bezpodstawne. Wszyscy zdali ten egzamin na szóstkę!!  Nie było czasu, by się nudzić. Rozgrywki, zabawy, wycieczki, dyskoteki, konkursy, zajęcia plastyczne, muzyczne, spotkania z ciekawymi ludźmi wypełniały każdy dzień. Sporo wysiłku kosztowało nas zdobycie szczytu Potaczkowej, ale było warto. Widoki niezapomniane. Wiedzę na temat fauny i flory zdobytą w Gorczańskim PN mogliśmy sprawdzić i wykorzystać w Muzeum Tatrzańskim w Zakopanem. Niewiarygodne atrakcje multimedialne przybliżały nam świat tatrzańskiej  przyrody. Nie wiadomo było co podziwiać: skocznie naszych mistrzów czy zachwycać się potęgą szczytów Tatr. Do tego cudowna pogoda i miła atmosfera. A jedzenie?! Jak u mamy lub babci. Gdy nadszedł czas wyjazdu wszyscy otwierali szeroko oczy - to już dzisiaj?! Żal wyjeżdżać !! Czemu tak krótko?! Zostańmy jeszcze!!  Te pytania dowodzą, że wszystkim pobyt na zielonej szkole bardzo się spodobał. Mamy nadzieję, że będzie to nowa tradycja klas trzecich. 

Copyright © 2013. ZESPÓŁ SZKÓŁ W KRÓLÓWCE Rights Reserved.


Facebook