^Powrót na górę

XII Zjazd Szkolnych Kół Caritas

We wtorek  19 czerwca 2018 r. nasze dziewczyny z III gimnazjum tj. Edyta Mochel, Wiktoria Gacek,  Amelia Mus, Anna Makarewicz, Aleksandra Kupiec wraz z Panią Sylwią Tworzydło udały się na XII Zjazd Szkolnych Kół Caritas, który odbył się w Porąbce Uszewskiej. Towarzyszyli nam Kacperek i Kamilek, na których zbieraliśmy pieniążki oraz mama chłopców Pani Magda Fortuna i Pani Irena Dziedzic. Program rozpoczął się o godzinie 10:00 gdzie było zawiązanie wspólnoty przy Grocie NMP z Lourdes w Porąbce Uszewskiej. Później odbyło się krótkie przedstawienie pt. „Bernadetta” i  modlitewne przygotowanie do Mszy Św. O godzinie 11:00 rozpoczęła się Msza Święta pod przewodnictwem Ks. Biskupa Stanisława Salaterskiego.  Około godziny 12:30 cała młodzież udała się na boisko sportowe koło Szkoły  Podstawowej, gdzie odbyły się gry i zabawy z wodzirejem. Nasze dziewczyny chętnie brały w nich udział. Po zabawach był moment, gdzie wszystkie koła przedstawiały i wręczały czeki, dla osób na które zostały przekazane pieniądze. Nasza szkoła uzbierała 482 zł, które przekazaliśmy na leczenie chłopców. Chłopcy świetnie się z nami bawili i robili zdjęcia. Na tym zjeździe było mnóstwo ludzi dobrej woli, od służby medycznej, przez księży, po wolontariuszy. Bardzo dziękujemy pani Magdzie i pani Irenie oraz Kacperkowi i Kamilkowi za spędzenie z nami tak fantastycznie czasu.

Copyright © 2013. ZESPÓŁ SZKÓŁ W KRÓLÓWCE Rights Reserved.


Facebook