^Powrót na górę

Zielona Szkoła Bałtyk 2018

  Klasy V, VIa i VIb szkoły podstawowej w dniach 11-16 czerwca przebywały na "Zielonej Szkole" w Jastrzębiej Górze nad Morzem Bałtyckim. Opiekunami grupy byli: Małgorzata Makarewicz (kierownik), Jolanta Karasińska, Artur Polek i Dariusz Badyla. atrakcji.
    Mieszkaliśmy w Jastrzębiej Górze - położonej najdalej na północ miejscowości w Polsce.
Program pobytu zapewniał wiele atrakcji. Na miejscu weszliśmy na Latarnię Morską w Rozewiu, zobaczyliśmy wybrzeże klifowe, Wąwóz Chłapowski i Promenadę Światowida w Jastrzębiej Górze.
   Byliśmy na półwyspie Helskim gdzie zwiedzaliśmy port w mieście Hel, molo i promenadę w Juracie oraz Centralny Ośrodek Sportu we Władysławowie.
  Byliśmy także w Słowińskim Parku Narodowym, gdzie podziwialiśmy wydmy i podróżowaliśmy pojazdem elektrycznym -Melexem. Następnie zwiedziliśmy Sea Park w Sarbsku, gdzie największe wrażenie na nas zrobiły pokazy fok szarych oraz uchatek kalifornijskich, oraz wrak na wspak, makiety polskich latarni morskich oraz kino 3D.
  Podziwialiśmy zachody Słońca nad morzem, klifowe wybrzeże przylądka Rozewie, wzburzone fale otwartego morza i spokój morza w Zatoce Puckiej. Nie zabrakło: zabaw na plaży, dyskoteki, ogniska, wędrówek plażą, kąpieli w morzu, smacznej kuchni i konkursów: czystości, na najlepszy plakat i najciekawszy występ. 
   Odbyliśmy wycieczkę statkiem z Gdyni do Sopotu, oglądając port w Gdyni oraz fragment wybrzeża i molo w Sopocie. Potem zwiedzaliśmy z panią przewodnik Gdańsk, a w nim: Długi Targi, Długie Nabrzeże, Kościół Mariacki, fontannę Neptuna. W Gdańsku uczestniczyliśmy w grze miejskiej.
   Obraz morza i wspomnienie tych wspaniałych dni,  na długo pozostanie w naszej pamięci. Zapraszamy do obejrzenia albumu prezentującego fotografie z wyjazdu dostępnego po kliknięciu na fotografie w artykule lub w Menu/ Galeria 2.

Copyright © 2013. ZESPÓŁ SZKÓŁ W KRÓLÓWCE Rights Reserved.


Facebook