^Powrót na górę

WIGILIA W NASZEJ SZKOLE

Dnia 21 grudnia 2018 roku w naszej szkole odbyło się już ostatnie, przedświąteczne spotkanie wszystkich uczniów, nauczycieli oraz pracowników szkoły. Na początku tego świątecznego dnia uczniowie przeżywali w swoich klasach Wigilie. Po przygotowaniu sal było czytanie Pisma Świętego,  potem łamanie się opłatkiem i składanie sobie serdecznych i szczerych życzeń. Śpiewaliśmy i słuchaliśmy piękne, tradycyjne kolędy i pastorałki. Później wszyscy zeszli na stołówkę, gdzie odbyło się wspólne kolędowanie. Tegorocznym zadaniem każdej klasy było przygotowanie i zaśpiewanie kolędy.
Kolędować najpierw zaczęli najmłodsi uczniowie, czyli przedszkolaki. Następnie wystąpiła klasa I, która w przedstawieniu Jasełkowym przypomniała nam historię narodzenia Jezusa. Jasełka przygotowała klasa I pod kierunkiem pani wychowawczyni Jolanty Łękawy.
Potem kolędowały starsze klasy, które często
śpiewały przy akompaniamencie różnych instrumentów np.: gitary, akordeonu, saksofonu itp. Kiedy wszystkie klasy zaprezentowały się na scenie nastąpiło rozdanie nagród za konkursy: "Najlepiej ubrani uczniowie" oraz "Najładniejszy wystrój świąteczny klasy".
Na koniec pani dyrektor Danuta Duś złożyła wszystkim świąteczne życzenia.

Copyright © 2013. Szkoła Podstawowa im. K. Brodzińskiego w Królówce Rights Reserved.