^Powrót na górę

Wigilia klasy 1

20 XII 2018r. w czwartkowe popołudnie w budynku małej szkoły zebrali się rodzice uczniów klasy I, by wspólnie z dziećmi uczestniczyć w wieczorze wigilijnym. Uczniowie przygotowali program pt. „Jest taki dzień”… Dzieci przypomniały historię Narodzenia Pana Jezusa oraz oddały atmosferę oczekiwania jaka towarzyszyła ludziom przed przyjściem na świat Zbawiciela. Oprócz Maryi, Józefa, pasterzy  i aniołów pojawiły się różne zwierzęta. Był wołek i osiołek, lew, lis i paw. Dzieci z wielkim zaangażowaniem wprowadziły gości w atmosferę zbliżających się świąt Bożego Narodzenia. Po części artystycznej były życzenia, łamanie się opłatkiem i wspólne kolędowanie. Wystrój naszej sali  doskonale komponował się z dekoracją stołów jaką zaaranżowały mamy z klasowej rady rodziców. Z boku sali ,w formie szwedzkiego stołu, stanęły przygotowane przez rodziców ciasta, owoce i napoje. Nie zabrakło tez uszek i czerwonego barszczu, który wszystkim bardzo smakował. Z korytarza dochodziły zapachy „smacznej” choinki ubranej w same pierniki, własnoręcznie zrobione przez uczniów naszej szkoły. Rozpoczął się piękny rodzinny, świąteczny czas….

Copyright © 2013. Szkoła Podstawowa im. K. Brodzińskiego w Królówce Rights Reserved.