^Powrót na górę

Spotkanie z dietetykiem 2019 "Zdrowe smakołyki"

5 lutego 2019r. po raz kolejny gościliśmy w naszej szkole panią Dorotę Włodzimirow dietetyka i edukatora żywieniowego. Tym razem w warsztatach wzięli udział uczniowie klasy I i III. Celem spotkania było zwrócenie uwagi uczniów na prawidłowe odżywianie, zdrowy styl życia wolny od nałogów. Uczestnicy spotkania odczytywali z etykiet ilość cukru zawartego w produkcie, a następnie odliczali odpowiednią ilość kostek cukru aby w ten sposób uzmysłowić sobie ile ukryło się go w każdym produkcie. Jakież było zaskoczenie gdy okazało się, że w znanym przez wszystkich soku, jest 11 kostek cukru, pijąc przez 6 miesięcy codziennie jeden taki sok dostarczamy go do organizmu prawie 7 kg . W płatkach śniadaniowych jest 25 kostek, w kremie czekoladowym 46 a w pitnym jogurcie owocowym aż 17 kostek. Cukier znajduje
się nawet w musztardzie, majonezie i keczupie.
Czym zastąpić cukier w słodyczach? Tego dowiedzieli się uczniowie w dalszej części warsztatów. Samodzielnie przygotowali czekoladowe kulki mocy, które były zdrowa przekąską na drugie śniadanie.
Na koniec wszyscy uczniowie dostali przepis na zdrowy słodki smakołyk. Zachęcamy rodziców aby razem z dziećmi przygotowali w domu takie przekąski. Własnoręcznie przygotowane smakołyki zachęcają nawet największych niejadków do degustacji.

Copyright © 2013. Szkoła Podstawowa im. K. Brodzińskiego w Królówce Rights Reserved.