^Powrót na górę

Dzień Babci i Dziadka 2019

„Dawno temu babcia z dziadkiem
W piaskownicy się kłócili o łopatkę,
Dziś na spacer idą sobie,
A gdy wrócą ja im kawę dobrą zrobię….”

 Tak śpiewały dzieci klas młodszych na spotkaniu z okazji Dnia Babci i Dziadka,  które w naszej szkole odbyło się później niż zwykle, gdyż w styczniu w tym roku przypadły  ferie zimowe. Nie zapomnieliśmy jednak  o tak ważnym święcie. 15.02. 2019r. na zaproszenie uczniów z wychowawcami i rodzicami     w progach naszej szkoły stanęły babcie i dziadkowie. Dostojnym polonezem klasa I przywitała  gości. Następnie w programie artystycznym zaprezentowali się uczniowie oddziału przedszkolnego i  klasy I przygotowani przez p. Barbarę Cygan i p. Jolantę Łękawę. Dzieci jak tylko umiały najpiękniej dziękowały Dziadkom za ich czas i dobre serce.

W drugiej części klasa II i III  pokazała  opowieść : „Zimowe zabawy”.  Młodzi aktorzy w pięknych kostiumach, z dużym  zaangażowaniem, prezentowali się na scenie. Nad aktorami czuwały wychowawczynie p.  Alina Daniec i p. Małgorzata Kowalska – Gruca. Blasku dodawała misternie przygotowana dekoracja, która bardzo się wszystkim podobała.

Wzruszone babcie i dziadkowie w miłej atmosferze, popijając kawę i herbatę   oraz częstując się pysznym ciastem przygotowanym przez niezawodne mamy z klasowych Rad Rodziców, przyjmowali własnoręcznie wykonane z gliny prezenty  i życzenia od najmłodszych.

 Całe Grono Pedagogiczne przychyla się do  dziecięcych, płynących z serca życzeń dla wszystkich babć i dziadków i życzy długich lat życia w zdrowiu, w otoczeniu najbliższych.

Copyright © 2013. Szkoła Podstawowa im. K. Brodzińskiego w Królówce Rights Reserved.