^Powrót na górę

Sałatka owocowa w wykonaniu klasy drugiej

 W trakcie realizacji tematyki – rosnę i zdrowo się odżywiam, uczniowie klasy II wykonały smaczne i zdrowe sałatki owocowe. Przed przystąpieniem do pracy, przypomniane zostały zasady zdrowego odżywiania oraz zasady higieny. Po nałożeniu fartuszków, umyciu rąk i owoców, uczniowie przystąpili do obierania i krojenia owoców. Po przyrządzeniu sałatek dzieci z wielkim apetytem przystąpili do jej degustacji. Wszystkim bardzo smakowały z pewnością dlatego, iż została zrobiona własnoręcznie przez dzieci. Uczniowie mają dużą wiedzę na temat zdrowego odżywiania. Wiedzą, aby być zdrowym należy m.in. spożywać dużo warzyw i owoców, gdyż są one źródłem wielu witamin.  

Zajęcia sprawiły dzieciom dużo radości, a po sałatkach zostały tylko wspomnienie.

Copyright © 2013. ZESPÓŁ SZKÓŁ W KRÓLÓWCE Rights Reserved.


Facebook