^Powrót na górę

Warsztaty edukacyjne dla rodziców

02 kwietnia 2019 roku rodzice naszych uczniów mieli możliwość uczestniczenia w warsztatach edukacyjnych prowadzonych przez dietetyka. Pani Dorota Włodzimirow uczyła jak poprzez zdrowe żywienie zachować, poprawić a nawet przywrócić zdrowie w myśl starego porzekadła „kiedy dieta jest zła lekarstwo jest bezużyteczne, kiedy dieta jest dobra lekarstwo jest niepotrzebne” . Podkreślała podczas swojego wykładu, że prawidłowe żywienia ma ścisły związek ze stanem zdrowia każdego człowieka, masą ciała, kondycją zarówno fizyczną jak i psychiczna oraz z samopoczuciem. Dlatego tak ważne jest, aby od najmłodszych lat uczyć zdrowych nawyków żywieniowych i kształtować właściwe preferencje smakowe, bo to co jemy od najmłodszych lat ma wpływ na nasz rozwój, stan zdrowia i sylwetkę w dorosłym życiu. Nasz codzienny jadłospis ma bezpośredni wpływ na efektywność pracy układu nerwowego. Szczególnie jest to widoczne u dzieci. Prawidłowo odżywiony mózg to lepsze samopoczucie ale także lepsza koncentracja, proces zapamiętywania a w końcu wyniki w nauce.

Copyright © 2013. ZESPÓŁ SZKÓŁ W KRÓLÓWCE Rights Reserved.


Facebook