^Powrót na górę

Zielona Szkoła w Porębie Wielkiej w Gorcach

Podobnie jak w ubiegłym roku uczniowie klasy III edukacji wczesnoszkolnej w dniach 25-29 marca spędzali czas na Zielonej Szkole w Porębie Wielkiej w Gorcach

Każdy dzień pobytu wypełniały liczne atrakcje:  wycieczki, rozgrywki sportowe, zabawy świetlicowe, różnorodne konkursy, zajęcia plastyczne, muzyczne, sprawnościowe, zajęcia na basenie oraz spotkania z ciekawymi ludźmi.
  Dzięki sprzyjającej marcowej pogodzie korzystaliśmy z długich pieszych wycieczek, podziwiając widoki okolicznych gór, lasów i górskiej rzeki. Podczas spacerów dzieci zdobywały wiedzę na temat flory i fauny Gorczańskiego Parku Narodowego oraz obserwowały budzącą się do życia przyrodę.  Dzieci świetnie radziły sobie z rozpoznawaniem wiosennych kwiatów i innych roślin.  Podczas pobytu w Zakopanem największą atrakcją był pobyt w Muzeum Tatrzańskim. W trakcie prezentacji multimedialnych przedstawiono uczniom piękno tatrzańskiej przyrody. Odwiedziliśmy także Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach.
   Uczniowie przez pięć dni wzorowo wypełniali codzienne obowiązki, a podczas różnorodnych zajęć ujawnili swoje umiejętności i talenty sportowe, językowe, muzyczne i artystyczne. Rozwijali umiejętności społeczne takie jak: komunikacja, praca w zespole oraz przewodzenie w grupie rówieśniczej, tak bardzo potrzebne we współczesnym świecie.
   Mimo intensywności zajęć uczestnicy Zielonej Szkoły nie okazywali większego zmęczenia. Nie było czasu na leniuchowanie ani na nudę.  Owocem naszego pobytu były liczne dyplomy oraz nagrody zdobywane w konkursach.

Było pięknie i wesoło. Ten pobyt na pewno na długo zostanie w pamięci naszych trzecioklasistów.

Copyright © 2013. Szkoła Podstawowa im. K. Brodzińskiego w Królówce Rights Reserved.