^Powrót na górę

Spotkanie z podróżnikiem w ramach Dnia Ziemi 2019

   Dnia 24.04.2019 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w spotkaniu z podróżnikiem z grupy "Trzask", której podróżnicy już gościli w naszej szkole. Podróżnikiem, który zabrał nas w zimne i piękne rejony Islandii był Pan Samuel Kempski.
    Spotkanie zostało wplecione w obchody Dnia Ziemi w naszej szkole. Ekologia i ochrona środowiska jest szczególnie ważna w zimnych krajach strefy podbiegunowej, gdzie skórka pomarańczy rozkłada się przez kilka lat, nie ma drzew i trzeba jakoś ogrzać domy gdy zima trwa 8 miesięcy.

   Pasji podróżowania towarzyszyły liczne zdjęcia, które przedstawiały odwiedzane przez p. Samuela miejsca i cudowne krajobrazy, które miał szczęście obejrzeć i osobiście sfotografować.
   Od opowieści o stolicy Islandii, przeszedł do opowiadania o odkrywaniu może trochę mniej znanych części tego kraju jak: pola gejzerów i tufu wulkanicznego, błękitna laguna przy największej elektrociepłowni w Islandii, zatoka wielorybów, czynne wulkany Islandii oraz lodowce schodzące do oceanu. 
    Czasu było jednak zbyt mało, aby Pan Samuel mógł te wszystkie miejsca pokazać w ciągu jednego spotkania. Wszyscy z entuzjazmem słuchaliśmy opowieści o niezwykle urokliwej Islandii.

Copyright © 2013. Szkoła Podstawowa im. K. Brodzińskiego w Królówce Rights Reserved.