^Powrót na górę

Sukces w konkursie plastycznym

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie Plastyki Obrzędowej Świąt Wielkanocnych, zorganizowanym przez Miejski Ośrodek Kultury w Nowym Wiśniczu. Tematem konkursu były pisanki, palmy, gaiki i pieczywo obrzędowe. Przygotowanie prac przez uczniów wraz z nauczycielami, rodzicami czy dziadkami stało się kolejną okazją do zgłębiania wiedzy o bogatych zwyczajach i obrzędach naszego regionu, źródłem do kultywowania tych zachowań, które zanikają, a wpisane są w tradycje przygotowania się do Świąt Wielkanocnych. Na bazie wspaniałych i różnorodnych prac indywidualnych przygotowaliśmy również aranżację stoiska, które zostało ocenione w odrębnej kategorii. 11 kwietnia 2019r. w Ośrodku Edukacji Regionalnej w Starym Wiśniczu otwarta została wystawa pokonkursowa i ogłoszone wyniki konkursu. Komisja artystyczna, w której pracowały Halina Dudzic, Agata Załupska, Bernadetta Błoniarz oceniała nasze prace.W kategorii za stoisko nasza szkoła zajęła II miejsce, spośród 13 zgłoszonych do konkursu. Za prace indywidualne nagrodzeni zostali: Maksymilian Paduch, Amelia Żylska, Kacper Gawąd, Bartłomiej Rajca, Miłosz Paduch. Laureatom nagrody wręczyli Burmistrz Nowego Wiśnicza Małgorzata Więckowska i Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Nowym Wiśniczu Mirosław Chodur.

Gratulujemy nagrodzonym, dziękujemy wszystkim którzy przygotowali wspaniałe pisanki, palmy i inne piękne ozdoby świąteczne.

Copyright © 2013. Szkoła Podstawowa im. K. Brodzińskiego w Królówce Rights Reserved.