^Powrót na górę

Zawody Powiatowe w Czwórboju Lekkoatletycznym

Drużyny dziewcząt i chłopców szkół podstawowych z powiatu bocheńskiego, spotkali się w piątek 10 maja 2019 r. na Zawodach Powiatowych w Czwórboju LA Dziewcząt i Chłopców, rozgrywanych w ramach Igrzysk Dzieci. Zawody miały za zadanie wyłonić jedną najlepszą drużynę w obu kategoriach, które będą reprezentowały Powiat Bocheński na Zawodach Rejonowych i powalczą o awans do Finału Wojewódzkiego. Na boisku sportowym PSP Nr 5 w Bochni oraz bieżni MOSiR Bochnia uczniowie rywalizowali w czterech konkurencjach: rzucie piłeczką palantową, skoku w dal, biegu na 60 m oraz na 600 m (dziewczęta) i 1000 m (chłopcy). W zawodach startowały reprezentacje szkolne składające się z 6 uczniów,
oddzielnie dziewcząt i chłopców, przy czym do punktacji drużynowej zalicza się 5 najlepszych wyników.
Poniżej podajemy szczegółowe wyniki:
KATEGORIA DZIEWCZĄT
1. PSP Nr 2 w Bochni (842 pkt.) – awans
2. Szkoła Podstawowa w Królówce (778 pkt.) - awans
3. PSP w Krzeczowie (682 pkt.)
4. PSP Nr 5 w Bochni (605 pkt.)
5. Szkoła Podstawowa w Proszówkach (587pkt.)
6. PSP Nr 1 w Bochni (563 pkt.)
KATEGORIA CHŁOPCÓW
1. Szkoła Podstawowa Nr 1 w Bochni (713 pkt.) – awans
2. PSP Nr 5 w Bochni ( 710 pkt.)
3. Szkoła Podstawowa w Królówce (659 pkt.)
4. Szkoła Podstawowa w Nieszkowicach Małych (603 pkt.)
5. PSP Nr 2 w Bochni (469 pkt.)
Gratulujemy naszym dziewczynom II miejsca , chłopcom III miejsca i życzymy dalszych sukcesów.

Copyright © 2013. Szkoła Podstawowa im. K. Brodzińskiego w Królówce Rights Reserved.