^Powrót na górę

Dzień Papieski 2019 "Jan Paweł II – Niezwykły Święty"

17 maja 2019 r. w 99 rocznicę urodzin Karola Wojtyły obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Papieski pod hasłem "Jan Paweł II – niezwykły święty". W tym dniu uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w akademii poświęconej świętemu Janowi Pawłowi. Była to godzina zadumy, refleksji  i modlitwy. Recytowane wiersze, teksty, filmy i słowa piosenek przeniosły nas pamięcią do tych chwil, w których Ojciec Święty wędrował w góry, jeździł na nartach, pływał kajakiem,  spotykał się ze sportowcami, oglądał mecze na stadionie i rozmawiał z dziećmi. Papież odbył 102 pielgrzymki zagraniczne podczas których odwiedził 135 krajów, wiele z nich kilkakrotnie. Podczas wszystkich pielgrzymek przebył ponad 1,5 (półtora  miliona) kilometrów. To tak jakby 30 razy okrążył ziemię.  Ponadto w czasie podróży zagranicznych wygłosił ponad 2400 przemówień.
  Wyjątkową atmosferę tego spotkania tworzyły pięknie utwory śpiewane podczas spotkań papieża z młodymi, wykonane przez  solistki i chór „Królewskie Słowiki”. Jan Paweł II  lubił śpiewać, szczególnie piosenki oazowe. Jego ulubioną pieśnią była znana nam wszystkim Barka Jan Paweł II był człowiekiem pełnym życia, uwielbiał żartować i bardzo często uśmiechał się do ludzi.  Nasi rodzice pamiętają jego rozmowy pełne humoru z wiernymi, które prowadził podczas pielgrzymek do Ojczyzny. Czasami jednym, krótkim zdaniem potrafił rozbawić  miliony ludzi o czym mogliśmy się przekonać oglądając relacje z jego pielgrzymek do Polski.
Akademię przygotowała pani Małgorzata Makarewicz we współpracy z paniami: Katarzyną Adamczyk (cześć muzyczna), Ewą Cisak (dekoracja) oraz ks. Ziemowitem Kordasem i Dariuszem Badyla.
Po akademii klasy 8 sp. i III gimnazjum uczestniczyła w spotkaniu z członkiem Ruchu Czystych Serc pt: "Od zakochania do miłości czyli jak zbudować trwały związek". Prowadząca spotkanie opowiedziała o Ruchu Czystych Serc i dała świadectwo o jej relacji z Panem Jezusem i tego jak ta relacja zmieniła jej życie.

Copyright © 2013. Szkoła Podstawowa im. K. Brodzińskiego w Królówce Rights Reserved.