^Powrót na górę

„Power” we Wrocławiu

W dniu 25.05.2019 r. członkowie koła naukowego „Power” wraz z opiekunami p. Elżbietą Wołek oraz p. Katarzyna Górą udali się na kolejny wyjazd w ramach projektu „ Podróż w świat nauki”. Naszym celem był Wrocław. We wczesnych godzinach porannych rozpoczęliśmy naszą przygodę. Pierwszym przystankiem było wrocławskie ZOO. Na ponad trzydziestu hektarach mogliśmy podziwiać różnorodność świata zwierząt. Niezwykłym miejscem okazało się Oceanarium gdzie mogliśmy poczuć się trochę jakby w środowisku wodnym. Strefa zwierząt Afryki, Europy, Ameryki Południowej, Małpiarnia, Afrykarnia , akwarium, terrarium, ptaszarnia, słoniarnia, strefa zwierząt kopytnych, Odrarium – we wszystkich tych miejscach udało nam się być.

Miłym aspektem wycieczki była przerwa i pyszny obiad oraz deser w klimatycznej restauracji o nazwie „Wiosna”.

Kolejnym punktem wycieczki był obiekt naukowy „ Hydropolis”. Wystawa interaktywna wprowadziła nas w niezwykłe właściwości wody i uświadomiła nam, że woda jest fascynującym związkiem chemicznym i warunkiem koniecznym do istnienia życia. Zainteresował nas bardzo ekosystem ryb głębinowych, który kryje jeszcze zapewne wiele tajemnic. Niczym naukowcy mogliśmy spędzić chwilkę w batyskafie. Mieliśmy również możliwość zobaczyć fragment wystawy związanej ze światową żeglugą morską, która pozwoliła nam uświadomić sobie jak wielkie są kontenerowce oraz co ciekawego zobaczymy na największym statku pasażerskim świata.

Ważnym aspektem była również cześć wystawy interaktywnej poświęcona oszczędnemu gospodarowaniu wodą oraz alternatywnym źródłom energii.

Po wizycie w tych miejscach nasuwa nam się jeden wniosek - już najwyższy czas zintensyfikować działania mające na celu ochronę Naszej Planety, aby zachować jej piękno i skarby dla przyszłych pokoleń.

Opiekunowie dziękują za wspólnie spędzony czas oraz zapraszają na kolejne działania w ramach projektu. Przypominamy również, że wyjazdy dla członków koła naukowego Power są darmowe, wiec rodzice nie ponoszą żadnych kosztów.

Projekt finansowany ze środków Fundacji PZU

Copyright © 2013. Szkoła Podstawowa im. K. Brodzińskiego w Królówce Rights Reserved.