^Powrót na górę

Uczniowie rozmawiali o bezpieczeństwie.

18 października 2019 roku uczniowie klas IV-VI i VII-VIII mieli możliwość spotkać się z przedstawicielką Komendy Powiatowej Policji mł. asp. Anną Jędrecką, która pracuje w wydziale do spraw nieletnich. Podczas wykładu uczniowie dowiedzieli się jaka jest odpowiedzialność małoletnich za czyny karalne. Podczas spotkania szczególny nacisk został położony na przemoc rówieśniczą stosowaną w bezpośrednio wobec kolegów jak i cyberprzemoc.  Cyberprzemoc ta jest szczególnie dotkliwa, ponieważ kompromitujące materiały, ukradkiem zrobione zdjęcia, nagrane na telefon komórkowy filmiki docierają za pomocą sieci w krótkim czasie do wielu osób. Jeśli cyberprzemocą zostanie dotknięta osoba wrażliwa, może to spowodować u niej głębokie traumy psychiczne, a w najgorszych przypadkach dochodzi nawet do samobójstw.
    Policjantka  radziła, co robić żeby nie zostać ofiarą cyberprzemocy, jak postąpić będąc świadkiem takiej formy przemocy oraz gdzie szukać pomocy, gdy staniemy się jej ofiarą . W każdym zdaniu podkreślała, że cyberprzemoc jest przestępstwem i grozi za to odpowiedzialność prawda. 

Serdecznie dziękujemy Pani mł. asp. Annie Jędreckiej za  poprowadzenie ciekawej prelekcji.

Copyright © 2013. Szkoła Podstawowa im. K. Brodzińskiego w Królówce Rights Reserved.