^Powrót na górę

Wycieczka klasy IV i VB do Krakowa

W myśl zasady "poprzez zabawę do wiedzy", uczniowie klasy VB i IV z Królówki i klasy V z Muchówki uczestniczyli w wycieczce do Krakowa. Celem wycieczki było poszerzenie i powtórzenie wiedzy z historii, matematyki, geografii, fizyki oraz chemii na temat: historii Uniwersytetu Jagiellońskiego i Krakowa, Mikołaja Kopernika, układu słonecznego, pierwszych maszyn  liczących, zastosowania surowców do produkcji szkła i ceramiki.
   Uczniowie najpierw odwiedzili Collegium Maius - najstarszą część Uniwersytetu Jagiellońskiego gdzie zwiedzili wystawę "O abakusa do komputera" oraz uczestniczyli w lekcji o Mikołaju Koperniku. Duże wrażenie zrobiły oryginalne dzieła pisane ręką Kopernika oraz nagrody filmowe: oskar, złoty palmy z Cannes Andrzeja Wajdy, czy nagroda nobla Wisławy Szymborskiej, osób studiujących na Uniwersytecie Jagiellońskim.

Kolejnym punktem  wycieczki było Muzeum Szkła i Ceramiki, gdzie uczniowie przyglądali się formowaniu ozdób i naczyń szklanych z gorącego szkła oraz dmuchali bańkę szklaną. Poznali szerokie zastosowanie szkła w przemyśle i budownictwie oraz skład chemiczny surowców tworzących różne rodzaje szkła.
    Najwięcej emocji wyzwoliła jednak zabawa w parku trampolin GOJump, gdzie uczniowie bezpiecznie "wyskakali się" do woli na trampolinach,  zjeżdżalniach, torze do biegów i parku linowym.
   Opiekunami wycieczki byli, pani Agnieszka Karasińska i pan Dariusz Badyla.

 

Copyright © 2013. Szkoła Podstawowa im. K. Brodzińskiego w Królówce Rights Reserved.