^Powrót na górę

Zajęcia warsztatowe z leśniczym

Dnia 22 października 2019 roku w szkolnej świetlicy odbyło się spotkanie uczniów klas I-III oraz dzieci z Oddziału 0 z leśniczym Panem Stefanem Kasińskim z Nadleśnictwa Brzesko. Zajęcia warsztatowe zorganizowano w ramach realizowanego konkursu ,,Gang Słodziaków" oraz obchodzonego przez klasy I-III ,,Dnia Drzewa". Pan leśniczy opowiedział uczniom na czym polega jego praca oraz przybliżył wiedzę na temat różnorodności występowania drzew i zwierząt w okolicznych lasach. Mali przyrodnicy z uwagą słuchali opowieści o tym, jak w szczególny sposób dbać o środowisko leśne oraz jak należy się w nim zachowywać. Dzieci miały okazję poznać zwyczaje niektórych zwierząt zamieszkujących lasy naszej okolicy. Oglądali także przywiezione przez leśniczego eksponaty m. in. poroża, skórę węża. Uczniowie chętnie i trafnie odpowiadali na zadawane pytania wykazując się bogatą wiedzą przyrodniczą. Prowadzący zajęcia w barwny sposób przekazał dzieciom wiedzę wzbudzając ogromne zainteresowanie i zaangażowanie dzieci. Uczestniczący w spotkaniu mieli okazję uświadomić sobie jak ważną rolę pełnią lasy w życiu każdego człowieka. 

Copyright © 2013. Szkoła Podstawowa im. K. Brodzińskiego w Królówce Rights Reserved.