^Powrót na górę

Śpiewająca Polska

29 listopada w naszej szkole zakończyliśmy realizację kolejnej edycji ogólnopolskiego projektu Akademia Chóralna – Śpiewająca Polska, w którym bierze udział chór szkolny „Królewskie Słowiki ” pod dyrekcją Katarzyny Adamczyk. W ramach projektu 35 uczniów brało udział w dodatkowych zajęciach muzycznych, na których rozwijało swoje pasje i talenty. Próby chóru hospitowane były przez dr Ksenię Miśkiewicz, kolejnym gościem była śpiewaczka Anna Zawisza, która pracowała nad emisją głosu naszych chórzystów. Na koniec chór brał udział w ogólnopolskich warsztatach chórmistrzowskich, które poprowadziła w naszej szkole dr Agnieszka Sowa z Bydgoszczy. Ponadto chór zdobył Srebrne Pasmo na Wojewódzkim Konkursie chórów w Lusławicach, koncertował w kraju i za granicą. Na zakończenie projektu wystąpiliśmy w Krakowie, w pięknej Sali koncertowej szkoły muzycznej im. M. Karłowicza. Był to koncert, na którym spotkały się wszystkie chóry biorące udział w projekcie.

Udział w „Śpiewającej Polsce” daje ogromne możliwości rozwoju zarówno chórzystom jak i dyrygentom. Ponadto wspólne koncerty, szkolenia, konkursy dają radość z muzykowania, otwierają „okno na świat”, mobilizują do dalszej wytężonej pracy .

Dziękuję wszystkim uczniom, dyrekcji ,gronu pedagogicznemu i pracownikom obsługi w Szkole podstawowej w Królówce za pomoc w realizacji zadań wynikających z udziału w tym projekcie.

Katarzyna Adamczyk

Copyright © 2013. Szkoła Podstawowa im. K. Brodzińskiego w Królówce Rights Reserved.