^Powrót na górę

„Fascynujący świat brył” - „Power” na warsztatach matematycznych

W dniu 20 listopada 2019 r. członkowie Koła Power uczestniczyli w warsztatach matematycznych prowadzonych przez dr Bronisława Pabicha. Warsztaty odbyły się w naszej szkole w ramach projektu „Podróż w świat nauki”. realizowanego ze środków Fundacji PZU.

Dla uczniów było to drugie fascynujące spotkanie z Panem Bronisławem. Tym razem mogli samodzielnie podjąć próbę projektowania brył w programie komputerowym SketchUp i oglądać efekty swojej pracy na ekranie tablicy interaktywnej. Modele wirtualne wielościanów wykonane przez dr Bronisława Pabicha w programie SketchUp można obejrzeć na stronie https://math-comp-educ.pl/wielosciany/.

Ponadto Pan Bronisław sprawił uczniom wielką niespodziankę przywożąc do szkoły drukarkę 3D. Opowiedział o jej budowie i zasadzie działania. Pod jego fachowym okiem członkowie Koła Power samodzielnie ją uruchomili i obserwowali jak powstaje wydruk w 3D – była to oczywiście „matematyczna bryła” czyli wielościan.

Uczniowie uczestnicząc w warsztatach mogli ćwiczyć wyobraźnie przestrzenną i samodzielnie odkrywać prawidłowości matematyczne pod kierunkiem znanego polskiego dydaktyka i popularyzatora matematyki.

Copyright © 2013. Szkoła Podstawowa im. K. Brodzińskiego w Królówce Rights Reserved.