^Powrót na górę

Bezpieczeństwo najważniejsze!

Dnia 20 listopada 2019 roku na zaproszenie  pani pedagog przybył do naszej szkoły i przedszkola policjant  z Komisariatu  Policji w Nowym Wiśniczu pan asp. Dawid Filipek. Podczas spotkania dzieci dowiedziały się jak ważna, odpowiedzialna i niebezpieczna  jest  praca policjanta. Duże zainteresowanie  wywołało umundurowanie i wyposażenie policjanta. W szczególności czapka, która wędrowała z głowy na głowę wielu chętnych do jej przymierzenia, policyjny lizak oraz  kajdanki.

Na  spotkaniu, policjant w rozmowie z dziećmi  poruszył  następujące zagadnienia: bezpieczeństwo na drodze, bezpieczeństwo zabaw na powietrzu, bezpieczeństwo zabaw zimą, ostrożność w kontaktach z nieznajomymi, dziecko samo w domu, zakaz oddalania się z domu, przedszkola, podwórka z osobą nieznajomą, informowanie dorosłych opiekunów o sytuacjach niepokojących dziecko i sytuacjach zagrożenia, wzywanie pomocy, numery alarmowe

Było to bardzo ciekawe i pouczające spotkanie o zasad bezpieczeństwa , które na pewno długo pozostanie w pamięci naszych dzieci!

Copyright © 2013. Szkoła Podstawowa im. K. Brodzińskiego w Królówce Rights Reserved.