^Powrót na górę

Podróż w świat nauki – przystanek Bacówka „Biały Jeleń”

W dniu 26 listopada 2019 r. członkowie koła Power wraz z opiekunami p. Elżbietą Wołek oraz p. Katarzyną Górą udali się w kolejną podróż w ramach projektu „ Podróż w świat nauki”. Projekt ten jest finansowany  ze środków Fundacji PZU.

Poznaliśmy urocze miejsce jakim jest Bacówka „Biały Jeleń” w Iwkowej. Podczas pobytu w bacówce uczestniczyliśmy w ścieżce edukacyjnej „ Od ziarenka do bochenka”. Była to bardzo ciekawa lekcja. Podczas krótkiego wykładu poznaliśmy podstawowe typy zbóż, kasz, etapy wypieku chleba a trakcie warsztatowej części zwiedziliśmy wiejską chatę,  wiatrak,  piekliśmy bułeczki własnoręcznie przygotowane, odwiedziliśmy mini ZOO oraz sami mogliśmy spróbować jazdy konnej. Pyszne drożdżówki, ciepła herbatka, obiad, podpłomyk ze śliwkami oraz kiełbaski z ogniskauatrakcyjniły nasz pobyt.

Spacer po jodłowym lesie pozwolił nam odetchnąć świeżym powietrzem oraz poznać walory krajobrazowo turystyczne Pogórza Karpackiego. Podczas niego zdobyliśmy również wiedzę praktyczną związaną z mierzeniem wysokości drzewa.

Cudowne miejsce ze wspaniałymi instruktorami p. Jagą i p. Agnieszką. Wspaniała niespodzianka – nasze bułeczki, które mogliśmy zabrać do domu. Dziękujemy. Na pewno jeszcze tam powrócimy.

Opiekunowie dziękują uczniom za świetną atmosferę i zaangażowanie w zajęcia. Pozdrawiamy i zapraszamy do galerii zdjęć.

Copyright © 2013. Szkoła Podstawowa im. K. Brodzińskiego w Królówce Rights Reserved.