^Powrót na górę

„Gramy dla Krzysia” i ty możesz pomóc – zbieramy książki

Krzysiu Tąta ma 3 latka i mieszka z rodzicami oraz 9-letnią siostrą w Łąkcie Górnej. Od urodzenia cierpi na bardzo rzadką chorobę o nazwie Zespół Phelan-McDermid. W  Polsce jest tylko kilka osób z tym schorzeniem, przez co leczenie jest bardzo utrudnione. Choroba sprawia, że chłopiec nie rozwija się prawidłowo, ma opóźnienie rozwoju psycho-ruchowego i do dziś nie potrafi sam chodzić, a nawet siedzieć. Ze względu na dużą wiotkość mięśni, ma trudności z przyjmowaniem pokarmu, z siedzeniem, czy nawet trzymaniem za rękę. Krzysiu – choć często się uśmiecha – jeszcze nie potrafi mówić, bo przez chorobę ma znacznie opóźniony także rozwój mowy. Chłopczyk ma też sporą wadę wzroku, a lekarze jeszcze niedawno podejrzewali, że nie widzi wcale. Dodatkowo jedna z nerek Krzysia nie rośnie prawidłowo.

Rodzice z dwójką dzieci mieszkają w jednym pokoju, dzieląc dom na 4 rodziny. Krzyś wymaga stałej temperatury, zarówno w zimie jak i w lecie – co przy obecnych warunkach jest trudne do utrzymania, a przegrzanie lub przeziębienie organizmu stanowi zagrożenie życia.

Koszty opieki, rehabilitacji i wizyt u specjalistów są ogromne i przekraczają możliwości finansowe rodziny, która na leczenie chłopca wydaje minimum 5 tys. zł miesięcznie. Krzyś mógłby rozwijać się jeszcze lepiej, jednak potrzebne są znaczne środki finansowe. Chłopiec wymaga stałej stymulacji – bez niej będzie tylko gorzej…

Możemy Krzysiowi pomóc, zbierając środki na jego rehabilitację. Dlatego zwracamy się do Was –  do sąsiadów, znajomych i wszystkich innych osób dobrego serca – pomóżmy Krzysiowi! Bez Was nasze przedsięwzięcie nie ma prawa się udać.

Szukamy sponsorów, którzy oddadzą swoje produkty, artykuły spożywcze, zabawki, dekoracje, gadżety i inne drobiazgi.

Co my możemy dla niego zrobić? Wrzucić dowolny datek do puszki.
Oddać niepotrzebne nam już książki oczywiście w takim stanie w jakim chcielibyśmy je zakupić. Książki można przynieść do pani Joli, pedagoga szkolnego, a ona je dostarczy na kiermasz, który odbędzie się podczas akcji charytatywnej 12 lutego w szkole w Żegocinie.
Książki przynosimy do 23 stycznia do pokoju pedagoga.
Więcej informacji na stronie https://zegocina.pl/gramy-dla-krzysia-16-lutego-znow-zagramy-dla-potrz
Pamiętajmy dobro zawsze wraca ze zdwojoną siłą!

Copyright © 2013. Szkoła Podstawowa im. K. Brodzińskiego w Królówce Rights Reserved.