^Powrót na górę

PROJEKT „KALEJDOSKOP MATEMATYCZNY”

W ubiegłym roku szkolnym odbył się nabór do projektu „Kalejdoskop matematyczny” realizowanego w Politechnice Krakowskiej w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020. Z Gminy Nowy Wiśnicz do projektu została zakwalifikowana Szkoła Podstawowa im. Kazimierza Brodzińskiego w Królówce. Realizacja projektu trwa przez trzy kolejne lata. W ramach tego projektu uczniowie klas siódmych wzięli udział w trzech wyjazdach naukowych do Krakowa na Politechnikę Krakowską. Wyjazdy odbyły się: 13 kwietnia, 11 maja i 1 czerwca 2019 r. Podczas zajęć na uczelni uczniowie poznali zastosowanie matematyki w różnych dziedzinach życia codziennego i innych naukach. Zajęcia miały na celu pobudzenie u dzieci wyobraźni matematycznej i chęć eksperymentowania w tej dziedzinie. Dzieciom, które z różnych względów nie lubią matematyki pokazały, że rozwiązywanie problemów matematycznych może być frapującą przygodą i wymaga wyobraźni. Uczniowie poprzez uczestnictwo w projekcie zapoznali się ze środowiskiem akademickim i uczelnią jako miejscem naukowego oglądu rzeczywistości. W bieżącym roku kolejna grupa siódmoklasistów niebawem weźmie udział w kolejnej edycji wyjazdów.

Udział w projekcie jest dla uczniów bezpłatny. W trakcie wszystkich wyjazdów uczniowie otrzymują darmowy posiłek.

Zapraszam do oglądnięcia dokumentacji zdjęciowej z ubiegłorocznej edycji, a uczniów obecnej klasy siódmej zapraszam do udziału w projekcie.

Wyjazd 1 zobacz
Wyjazd 2 zobacz
Wyjazd 3 zobacz

Pani Elżbieta Wołek - szkolny koordynator projektu

Copyright © 2013. Szkoła Podstawowa im. K. Brodzińskiego w Królówce Rights Reserved.