^Powrót na górę

Nie bądź zielony w sprawie autyzmu.

W Szkole Podstawowej w Królówce w tym miesiącu obchodzimy Miesiąc Świadomości Autyzmu!

Nasze serca biją niebiesko, gdy wspieramy naszych niezwykłych przyjaciół z autyzmem! Uczniowie ubrani na niebiesko rozświetlają naszą szkołę barwą nadziei i zrozumienia.W ramach naszych zajęć wychowawczych poznajemy tajniki autyzmu, uczymy się jak być jeszcze bardziej empatycznymi i wspierającymi. Każda lekcja jest krokiem w stronę bardziej otwartego i przyjaznego środowiska dla wszystkich naszych uczniów. Dodatkowo, dzisiaj, możemy posłodzić sobie życie odrobiną słodkości w kolorze niebieskim! To nasza mała słodka tradycja, która przypomina nam, że różnorodność jest słodka jak cukierek. Dołącz do naszej misji - razem budujemy szkołę pełną zrozumienia, empatii i akceptacji! #MiesiącŚwiadomościAutyzmu #RazemJesteśmySilni

Wyjazd na cmentarz wojenny 308 w Muchówce

   W dniu 22.04.2024r. klasa VIII Szkoły Podstawowej w Królówce, brała udział w lekcji historii przeprowadzonej na cmentarzu wojennym nr 308 w Muchówce.
   Cmentarz pochodzi z okresu I wojny światowej i został zaprojektowany przez Franza Starka. Uczniowie poznali historię cmentarza oraz przebieg operacji limanowsko-łapanowskiej. Dodatkowo zostali zapoznani z tłem historycznym okresu I wojny światowej i zapalili znicze  w górnej części cmentarza, na kamiennym obelisku. Zwieńczeniem wyjazdu było wypełnienie kart pracy, dzięki czemu uczestnicy wyjazdu mogli sprawdzić nabytą wiedzę.
   Celem wyjazdu było kształtowanie postaw patriotycznych, więzi z krajem ojczystym, kształtowanie świadomości obywatelskiej i tożsamości narodowej oraz współuczestnictwo w pielęgnowaniu tradycji.

Warsztaty i spektakl klasy I i oddziału sześciolatków

   11 kwietnia uczniowie klasy I i oddziału sześciolatków wyruszyli wraz z opiekunami do Krakowa, aby obejrzeć spektakl „Kto pocieszy pechowego nosorożca” w Teatrze Groteska oraz wziąć udział w warsztatach w Żywym Muzeum Obwarzanka.

    Choć większość z nas znała pechowego nosorożca, gdyż spektakl powstał na podstawie lektury omawianej przez uczniów klasy pierwszej na zajęciach, to przygody i pomysły tego bohatera ubawiły ponownie pierwszoklasistów, a sześciolatków mocno zainteresowały i zadziwiły. Po obejrzeniu przedstawienia udaliśmy się spacerem do Muzeum Żywego Obwarzanka, podziwiając zabudowania starego miasta.

   Podczas warsztatów dzieci poznały historię krakowskiego przysmaku, składniki ciasta i unikatowy proces jego produkcji, a co najważniejsze spróbowały swoich sił i wykonały własnego obwarzanka. Uczniowie dowiedzieli się również, jak odróżnić obwarzanka od precla czy bajgla, z którymi często jest mylony. Wycieczkę zaliczamy do bardzo udanych.

Wycieczka klas II i III do Krakowa 2024

  8 kwietnia uczniowie klasy II i III wspólnie z opiekunami wybrali się na wycieczkę do Krakowskiej Manufaktury Czekolady, gdzie odbyły się zajęcia cukiernicze pod kierunkiem profesjonalistów w tej dziedzinie. Warsztaty rozpoczęliśmy od poznania składników czekolady, następnie każdy uczestnik przed przystąpieniem do zadań założył fartuszek, który co u niektórych po zakończonych zajęciach był bardzo czekoladowy!
   Uczniowie pracowali na profesjonalnym zestawie chocolatiera. Z masy wycinały rożne kształty przy pomocy foremek, tworzyli pralinki, które następnie umieścili w papilotkach.Największą zabawkę i kreatywność wykazywali podczas dekorowania swoich słodkości topioną czekoladą oraz posypkami.Każdy uczestnik warsztatów otrzymał czekoladowego lizaka z ręcznie wypisanym imieniem. Gotowe wyroby profesjonalnie zapakowali do pudełek. 

     To była doskonała zabawa połączona z nauką! Dodatkowe wrażenia naszym uczestnikom dostarczył spacer po krakowskim Rynku.

Wielkanocna Akcja SKC 2024

    Szkolne Koło Caritas po kolejny odwiedziło 9 seniorów. Seniorzy otrzymali kartki z życzeniami, chlebowego baranka wielkanocnego, ciasto i słodycze. Upominki zostały zakupione z pieniędzy pozostałych po zbiórce ze sprzedaży ciast na wywiadówce oraz kwota 190 zł  została uzupełniona ze zbiórki Caritas w Niedzielę Miłosierdzia, podczas której zebrano 523 zł. Pozostała kwota 333 zł  została przelana na konto Diecezjalnego Caritas.

Dziękujemy księdzu proboszczowi Józefowi Janusowi za umożliwienie zbiórki na Caritas w Niedzielę Miłosierdzia.

III miejsce powiatowe w piłce siatkowej dziewcząt

W czwartek 4 kwietnia w Hali Widowiskowo Sportowej w Bochni odbyły się zawody powiatowe w piłce siatkowej dziewcząt. Zawody rozegrano w ramach eliminacji do półfinału wojewódzkiego Igrzysk Dzieci.

W zawodach udział wzięło siedem szkół z powiatu bocheńskiego: Szkoła Podstawowa w Łapanowie, Szkoła Podstawowa w Boguciach, Szkoła Podstawowa w Rzezawie, Szkoła Podstawowa nr 5 w Bochni, Szkoła Podstawowa nr 4 w Bochni, Szkoła Podstawowa w Królówce oraz Szkoła Podstawowa w Rajbrocie.

Wyniki (grupa A):
Szkoła Podstawowa w Łapanowie -Szkoła Podstawowa nr 5 w Bochni 2-0 (15-3, 15-10)
Szkoła Podstawowa nr 5 w Bochni – Szkoła Podstawowa w Rzezawie 1-2 (16-14, 5-15, 8-15)
Szkoła Podstawowa w Boguciach – Szkoła Podstawowa w Rzezawie 0-2 (11-15, 9-15)
Szkoła Podstawowa w Łapanowie – Szkoła Podstawowa w Boguciach 2-0 (15-12, 15-6)
Szkoła Podstawowa w Rzezawie – Szkoła Podstawowa w Łapanowie 2-1 (12-15, 15-9, 15-12)
Szkoła Podstawowa w Boguciach – Szkoła Podstawowa nr 5 w Bochni 0-2 (12-15, 11-15)

Wyniki (grupa B):
Szkoła Podstawowa nr 4 w Bochni – Szkoła Podstawowa w Rajbrocie 0-2 (13-15, 11-15)
Szkoła Podstawowa w Królówce – Szkoła Podstawowa w Rajbrocie 2-0 (15-12, 15-8)
Szkoła Podstawowa nr 4 w Bochni – Szkoła Podstawowa w Królówce 0-2 (12-15, 8-15)
Wyniki ½ finału:

Szkoła Podstawowa w Rzezawie – Szkoła Podstawowa w Rajbrocie 2-1 (15-2, 13-15, 15-9)
Szkoła Podstawowa w Królówce – Szkoła Podstawowa w Łapanowie 1-2 (17-19, 15-12, 13-15)
Mecz o 3. miejsce:

Szkoła Podstawowa w Królówce – Szkoła Podstawowa w Rajbrocie 2-1 (15-11, 7-15, 15-13)
Mecz o 1. miejsce:

Szkoła Podstawowa w Rzezawie – Szkoła Podstawowa w Łapanowie 0-2 (9-15, 14-16)

Ostatecznie nasze dziewczyny zajęły III miejsce, przegrywając tylko jeden mecz.
Gratulujemy!!!

Finał konkursu InstaLogik

21 marca 2024 r. nastąpiło podsumowanie ogólnopolskiego konkursu InstaLogik. InstaLogik to popularyzatorski konkurs matematyczno-informatyczny dla uczniów klas 4-8 SP. Konkurs realizowany jest w całości online.

Honorowy patronat objął Minister Edukacji i Nauki oraz  Wydział Matematyki Informatyki i Mechaniki Uniwersytetu Warszawskiego.

  Konkurs organizowany jest przez Placówkę Edukacji Informatyczno-Matematycznej InstaKod oraz Ośrodek Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie, publiczną placówkę doskonalenia nauczycieli.

Partnerem Konkursu jest Olimpiada Informatyczna Juniorów.

Konkurs skierowany był do wszystkich uczniów zainteresowanych zagadkami logicznymi, matematyką, do tych, którzy interesują się programowaniem lub chcieliby postawić w programowaniu pierwsze samodzielne kroki.

Celem konkursu było zachęcenie uczniów do zmierzenia się z zadaniami logicznymi oraz prostymi zadaniami programistycznymi, które wprowadzają uczniów w świat programowania. W ogólności jego celem jest rozwijanie zainteresowań matematycznych i programistycznych młodzieży oraz propagowanie myślenia komutacyjnego.

W III finałowym etapie tego konkursu naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy VII Karol Makarewicz i Michał Wolak. Gratulujemy naszym uczniom. Obaj finaliści tego konkursu mogą być bardzo dumni. Karol Makarewicz uzyskał najlepszy wynik w powiecie bocheńskim, a Michał Wolak uzyskał trzeci wynik w powiecie bocheńskim.

Szkolny opiekun konkursu
Elżbieta Wołek

Konkurs Historyczny Olimpus oraz Kuratoryjny z Geografii- zakończony sukcesem!

   11.01.2024r. odbyła się Olimpiada historyczna - Olimpus.Konkurs przeznaczony był dla uczniów klas IV-VIII szkoły podstawowej i miał zasięg ogólnopolski.
Naszą szkołę reprezentowało 19 osób z klas IV-VIII.
   Test olimpiady zimowej składał się z 30 pytań i podanych do nich 4 odpowiedzi. Pytania były bardzo podchwytliwe i wymagały dużej wiedzy i znajomości faktów historycznych.
   Olimpiada z historii sprawdzała wiedzę uczniów w zakresie znajomości najważniejszych wydarzeń historycznych Polski i świata.
   Dyplom laureata w konkursie uzyskał  Karol Makarewicz uczeń kl. VII, który zajął 10 miejsce w skali kraju, zdobywając 51 pkt. a tym samym odpowiadając poprawnie na 85% pytań konkursowych.

Karol został również finalistą konkursu Kuratoryjnego z Geografii odpowiadając poprawnie na 64% pytań na ostatnim wojewódzkim etapie konkursu. Sukcesy w tych konkursach, dają Karolowi dodatkowe punkty podczas procesu rekrutacji do szkoły średniej.
Gratulujemy sukcesów!

Wielkanoc 2024

Wesołych świąt Wielkanocnych! Wesołego Alleluja!
Niech Chrystus Zmartwychwstały napełni Wasze serca pokojem,
miłością i nadzieją na lepsze jutro.
Niech te święta wielkanocne staną się czasem odnalezienia radości i pokoju,
a blask Zmartwychwstałego Chrystusa ogrzewa Wasze serca.

Życzą Dyrektor, Nauczyciele i Samorząd Uczniowski
Szkoły Podstawowej im. K. Brodzińskiego w Królówce

Copyright © 2013. Szkoła Podstawowa im. K. Brodzińskiego w Królówce Rights Reserved.


Facebook