^Powrót na górę

Działania Szkolnego Koła Caritas w I semestrze

Szkolne Koło Caritas w I semestrze roku szkolnego 2019/2020 przeprowadziło 4 akcje. Do koła należy 12 dziewczyn. Akcje przeprowadzone przez SKC:

- Szkolne Koło Caritas zorganizowało w październiku i listopadzie 2019 r. 2 akcje. Pierwsza akacja miała związek ze 101 rocznicą Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Zostało sprzedane 65 flag papierowych. Uzyskana kwota to 65 zł.
Kolejna akcja to sprzedaż babeczek-mufinek upieczonych przez dziewczyny z klasy 8a i 8b. Rodzice w trakcie wywiadówki kupili wszystkie 140 babeczek za kwotę 210 zł.

- Kolejna akcja to Szkolne Mikołajki  organizowane w dniu 6 grudnia 2019 we współpracy z Samorządem Szkolnym.  Kwota zebrana po odliczeniu kwoty  zakupu czapeczek to 140 zł. Następnie 18 grudnia 2019 odbył się konkurs na "Najładniejszy wystrój świąteczny klasy". (Więcej o akcji w artykule poniżej.)

W sumie Caritas zebrał 418 zł. Pieniądze z wszystkich tych akcji zostały przeznaczone na pomoc rzeczową dla samotnych seniorów z Królówki, którą zostali obdarowani przed Świętami Bożego Narodzenia oraz nagrody (ptasie mleczko) w konkursach świątecznych.

- Ostatnią akcją była świąteczna zbiórka darów w sklepach Groszek i u Janioła w Królówce.  Zebrano kilkanaście kilogramów produktów, którymi obdarowano 20-21 grudnia 2019,  13-stu  samotnych seniorów z Królówki.  Za większość zebranych  w poprzednich akcjach pieniędzy, kupiono dla każdego kawę, herbatę, ciasto i słodycze, które uzupełniły paczki dla seniorów.

Dziękujemy właścicielom Państwu Stanisławowi i Renacie Tota ze sklepu Groszek oraz Pani Annie Janioł właścicielowi sklepu Delikatesy Premium oraz pracownikom tych sklepów, za zebranie produktów spożywczych w sklepach.

Dziękujemy księdzu proboszczowi Józefowi Janusowi i księdzu Ziemowitowi  Kordasowi za ogłoszenie zbiórki na Mszach Świętych.   Bóg zapłać :)

Copyright © 2013. Szkoła Podstawowa im. K. Brodzińskiego w Królówce Rights Reserved.


Facebook