^Powrót na górę

RODZINNY PIKNIK NAUKOWY - W PODRÓŻY PO ŚWIECIE NAUKI

 Niedziela 22 września 2019 r. to dzień, w którym rodzice naszych uczniów wraz ze swoimi dziećmi wyruszyli „w podróż po świecie nauki”. Podróż ta to trasa po 15 naukowych stanowiskach popularyzujących przedmioty matematyczno – przyrodnicze.

 Dużo dobrej zabawy i emocji przysporzył, zarówno dzieciom jak i ich rodzicom, udział w Rodzinnym Pikniku Naukowym zorganizowanym w ramach realizacji projektu „Podróż w świat nauki” finansowanego ze środków Fundacji PZU. Uczestnicy pikniku zmagali się z matematycznymi łamigłówkami, wykazywali się strategicznym i logicznym myśleniem, a także zgłębiali swoją wiedzę z zakresu przedmiotów przyrodniczych poprzez aktywny udział na stanowiskach z doświadczeniami i zadaniami. Stanowiska były przygotowane przez członków koła naukowego Power działającego w ramach wyżej wymienionego projektu. Ponadto aktywnie w przygotowaniu pikniku uczestniczyli uczniowie klas ósmych.

 Gościem honorowym była Burmistrz Miasta i Gminy Nowy Wiśnicz – pani Małgorzata Więckowska, która objęła swoim patronatem organizację pikniku.

 Nieocenionym wsparciem była inicjatywa współpracy Koła Gospodyń Wiejskich w Królówce. Panie, w pięknych strojach, na stylowo przygotowanym stoisku oferowały uczestnikom pikniku przygotowane przez siebie specjały – ciasta, soki i owoce.

 Wśród uczniów biorących udział w pikniku rozlosowano nagrody ufundowane dzięki hojności sponsorów.

 Lista sponsorów: 

 1. Urząd Miasta i Gminy Nowy Wiśnicz
 2. Koło Gospodyń Wiejskich w Królówce
 3. Małgorzata Brzegowa – radna Powiatu Bocheńskiego
 4. Małgorzata i Piotr Brzegowi – radny wsi Królówka
 5. Maria i Jan Gacek – Cukiernia u Marysi
 6. Janusz Ciuruś - Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe Bestconnect
 7. Krzysztof Pilch – Łowisko – Smażalnia – Wieniec
 8. Paulina i Adam Rębilas
 9. Wydawnictwo Nowik
 10. Mirosław Piter – Firma Mir–stal
 11. Ks. Krzysztof Kamieński
 12. Ks. Ziemowit Kordas
 13. Henryk Adamczyk
 14. Firma GL-CAD Łukasz Góra
 15. Anonimowi Sponsorzy

 Za wszelką pomoc w organizacji pikniku: uczniom, rodzicom, nauczycielom i sponsorom, a także za tak liczny udział i super zabawę wszystkim uczestnikom pikniku dziękują: pani Elżbieta Wołek i pani Katarzyna Góra – organizatorki pikniku.

Copyright © 2013. Szkoła Podstawowa im. K. Brodzińskiego w Królówce Rights Reserved.