^Powrót na górę

Pożegnanie koleżanki Aliny Daniec

Nikt z nas nie żyje dla siebie i nikt nie umiera dla siebie;
jeżeli bowiem żyjemy, żyjemy dla Pana;
jeżeli zaś umieramy, umieramy dla Pana.
I w życiu więc i w śmierci należymy do Pana.
Rz 14, 7-8Pogrążeni w żalu zawiadamiamy, iż 4 stycznia odeszła do Pana śp. Alina Daniec – oddany pracownik naszej szkoły, wspaniały nauczyciel i wychowawca, serdeczna koleżanka. Swoją pracę w Szkole Podstawowej w Królówce na stanowisku nauczyciela edukacji wczesnoszkolnej rozpoczęła 1 października 2008 r. W minionym roku obchodziła 40 – lecie pracy zawodowej.

Kochana Alinko!

Żegnają Cię dzisiaj koleżanki i koledzy z pracy. Wspominamy wszystkie wspólne chwile. Chcemy zapamiętać uśmiech, który nie znikał z Twej twarzy nawet w trudnych sytuacjach. Byłaś naszym „motorem napędowym”, kiedy opadaliśmy z sił oraz inicjatorką wielu akcji
i projektów, które realizowaliśmy w szkole. Nie zapomnimy też pięknych dekoracji w Twojej sali, na korytarzach czy podczas szkolnych uroczystości. Byłaś zawsze oddana ważnym sprawom i otwarta na potrzeby drugiego człowieka, nawet podczas swojej choroby, kiedy własnoręcznie tworzyłaś ozdoby na szkolny kiermasz charytatywny. Zawsze myślałaś
w pierwszej kolejności o innych. Taka byłaś i taką Cię zapamiętamy.  I choć żegnamy Cię ze smutkiem, to jednak przyświeca nam chrześcijańska nadzieja, że miłosierny Bóg, u którego dobre czyny idą za człowiekiem, otworzy Ci bramy raju.

Żegnają Cię też dzisiaj Twoi uczniowie i wychowankowie. Wspominają ciekawe lekcje, wycieczki i zajęcia dodatkowe, Nie zapomną Twojego oddania i tego, że zawsze byłaś dla nich nie tylko nauczycielką, lecz przede wszystkim mamą – tą drugą, szkolną. Troszczyłaś się przecież z powodzeniem nie tylko o to, by osiągali jak najlepsze wyniki w nauce. Niejednokrotnie dbałaś o ich zdrowie, martwiłaś się kłopotami i wychowywałaś tak, by wyrośli na dobrych ludzi.

Choć nasze słowa brzmią jak pożegnanie, nie chcemy, aby nim były, dlatego przełykając łzy smutku, mówimy Ci dzisiaj „do zobaczenia Alinko”.

W tych trudnych chwilach łączymy się w bólu z najbliższymi śp. Aliny i składamy wyrazy głębokiego żalu i współczucia pogrążonej w żałobie rodzinie.

Dyrekcja, nauczyciele, pracownicy i uczniowie

Copyright © 2013. Szkoła Podstawowa im. K. Brodzińskiego w Królówce Rights Reserved.


Facebook