^Powrót na górę

Lekcja inna niż wszystkie

Spektakl ,,Środki stylistyczne w literaturze" w formie zdarzenia teatralnego przedstawiał sytuację pisania listu. W zdarzeniu wzięli udział dwaj aktorzy, jeden z nich to nauczyciel literatury natomiast drugi to ktoś, kto mimo braków w edukacji po pierwsze ma wielkie ambicje, a po drugie pieniądze. Zatrudnia więc nauczyciela, aby ten pomógł mu napisać list do sympatii.
Zabawna sytuacja jest pretekstem do zaprezentowania wielu środków stylistycznych, począwszy od epitetu, porównania, metafory, zdrobnienia zgrubienia itd...a skończywszy na pytaniu retorycznym. Każdy z prezentowanych środków wyrazu był poparty przykładami. Często były to fragmenty tekstów omawianych w ramach programu nauczania Języka Polskiego. Spektakl miał formę interaktywną (uczestniczyli w nim wybrani widzowie).

Copyright © 2013. Szkoła Podstawowa im. K. Brodzińskiego w Królówce Rights Reserved.


Facebook