^Powrót na górę

Zielona Szkoła w Ustroniu Morskim

Klasa V i VI szkoły podstawowej w dniach 11-18 maja przebywała na "Zielonej Szkole" w Ustroniu Morskim nad Morzem Bałtyckim.
Opiekunami grupy byli: Anna Górka, Małgorzata Makarewicz, Artur Polek i Dariusz Badyla. Harmonogram pobytu zapewniał wiele atrakcji. Uczestnicy wyjazdu spacerowali po ogrodach tematycznych „Hortulus” w Dobrzycy, poznając wiele gatunków roślin i obserwując ich cech gatunkowe. Jeździliśmy na koniu i uczyliśmy się strzelać z wiatrówki.
Zwiedziliśmy: Międzyzdroje, Świnoujście, Trzęsacz, Rewal i zobaczyliśmy "Turkusowe Jezioro" we wsi Wapnica. Pokonaliśmy ponad 200 stopni wchodząc na latarnie morską w Gąskach.
Byliśmy w Western Park, gdzie dowiedzieliśmy się sporo o kulturze Indian oraz zdobywców Dzikiego Zachodu, oglądaliśmy pokazy kaskaderskiej jazdy konnej, strzelaliśmy z łuku i wiatrówki, jeździliśmy quadem i dosiadaliśmy konia.
Odbyliśmy wycieczkę statkiem w morze i wzdłuż nabrzeża portowego w Kołobrzegu.
Podziwialiśmy wschody i zachody Słońca nad morzem, klifowe wybrzeże wyspy Wolin, szumiące fale i mewy przesiadujące na falochronie.
Nie zabrakło: zabaw na plaży, porannego biegania, ogniska, dyskoteki, konkursów i smacznej kuchni.
Wszyscy uczestnicy podczas "Chrztu z Bałtykiem" ślubowali, że kiedyś jeszcze nad morzę powrócą. Obraz morza i wspomnienie tych wspaniałych dni, długo pozostanie w naszej pamięci.
Zapraszamy do obejrzenia dwóch albumów prezentujących fotografie z wyjazdu dostępnych po kliknięciu na fotografie w artykule lub w Menu/ Galeria 2.

Copyright © 2013. Szkoła Podstawowa im. K. Brodzińskiego w Królówce Rights Reserved.