^Powrót na górę

Spotkanie z Historią

We wtorek 05.02.2019 r. w naszej szkole odbył się pokaz historycznej grupy rekonstrukcyjnej pt.: ,, Ku Niepodległej”. W związku ze stuleciem odzyskania przez Polskę niepodległości uczniowie mieli okazję uczestniczyć w ciekawej lekcji historii. Prowadzący przedstawili krótkie historie dotyczące powstań narodowych m.in.: kościuszkowskiego, listopadowego, styczniowego ,a także I wojny światowej. Informacje dotyczące okoliczności odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 r. przeplatane były pokazami elementów uzbrojenia oraz umundurowania różnych formacji wojskowych i powstańczych. Uczniowie mogli brać udział w krótkichinscenizacjach, jak również zobaczyć z bliska przywiezione przez historyków eksponaty.

Copyright © 2013. ZESPÓŁ SZKÓŁ W KRÓLÓWCE Rights Reserved.


Facebook