^Powrót na górę

ŚWIETO PATRONA SZKOŁY

14 marca 2019 r. w naszej szkole uroczyście obchodziliśmy Święto Patrona  - Kazimierza Brodzińskiego. Obchody tej uroczystości rozpoczęły się Mszą Świętą i złożeniem kwiatów pod popiersiem Kazimierza Brodzińskiego znajdującym się w Kościele. Po przemarszu z sztandarem szkoły: uczniowie, nauczyciele, rodzice i zaproszeni goście zgromadzili się na sali gimnastycznej gdzie obyła się druga część uroczystości. Głównym  punktem programu była inscenizacja sielanki „Wiesław” Kazimierza Brodzińskiego ubarwiona ludowymi tańcami i śpiewem. Prowadzący uroczystość uczniowie przedstawili także rys historyczny przedsięwzięć związanych z kultywowaniem w Królówce pamięci o Kazimierzu Brodzińskim. Wśród zaproszonych gości była Pani Burmistrz, która pogratulowała uczniom występu. 

Copyright © 2013. ZESPÓŁ SZKÓŁ W KRÓLÓWCE Rights Reserved.


Facebook