^Powrót na górę

PROJEKT KALEJDOSKOP MATEMATYCZNY

Uczniowie klas siódmych Szkoły Podstawowej im. Kazimierza Brodzińskiego zostali zakwalifikowani do projektu „Kalejdoskop matematyczny”. W ramach tego projektu uczniowie wezmą udział w trzech wyjazdach do Krakowa na Politechnikę Krakowską. Wyjazdy odbędą się: 13 kwietnia, 11 maja i 1 czerwca 2019 r.  Podczas zajęć na uczelni uczniowie poznają zastosowanie matematyki w różnych dziedzinach życia codziennego i innych naukach. Zajęcia pobudzą u dzieci wyobraźnie matematyczną i chęć eksperymentowania w tej dziedzinie; dzieciom, które z różnych względów nie lubią matematyki pokażą, że rozwiązywanie problemów matematycznych może być frapującą przygodą i wymaga wyobraźni. Uczniowie poprzez uczestnictwo w projekcie zapoznają się ze środowiskiem akademickim i uczelnią jako miejscem naukowego oglądu rzeczywistości. Nabór do projektu będzie trwał przez trzy kolejne lata.

Udział w projekcie jest dla uczniów bezpłatny. W trakcie trwania zajęć na uczelni   uczniowie otrzymają darmowy posiłek. Wszystkich rodziców, uczniów obu klas siódmych, zapraszam na krótkie spotkanie po wywiadówce w dniu 02.04.2019 r. w celu omówienia szczegółów. Bardzo proszę rodziców i uczniów klas siódmych o zapoznanie się z regulaminem rekrutacji i uczestnictwa. Pobierz tutaj-->pobierz

Szkolny koordynator projektu – Elżbieta Wołek

Copyright © 2013. ZESPÓŁ SZKÓŁ W KRÓLÓWCE Rights Reserved.


Facebook