^Powrót na górę

„Z muzyką po Europie”

W ostatni dzień kwietnia nasz szkolny chór „Królewskie Słowiki” wraz z  chórem „Canon” i „Wiśnickim Kwartetem Smyczkowym” wyruszyli w tourne po Europie a konkretnie po słonecznej Italii. Najpierw zatrzymaliśmy się nad morzem Adriatyckim gdzie mogliśmy wypocząć na pięknej plaży. Następnie zwiedziliśmy Wenecję i Weronę. Śpiewaliśmy w Lido di Jesolo oraz na Placu św. Marka w Wenecji. Wszędzie wzbudzaliśmy ogromne zainteresowanie oraz uznanie. Największe wrażenia i emocje podczas tej podróży doznaliśmy w Piuro – gminie położonej w Alpach Włoskich, z której pochodził architekt i budowniczy wiśnickiego zamku, ratusza i kościoła Karmelitów  Bosych – Maciej Trapola. Piurejczycy przyjęli nas bardzo serdecznie i ciepło. Zwiedziliśmy ich piękne zabytki, odwiedziliśmy miejsce , w którym stał dom rodzinny Macieja Trapoli, kosztowaliśmy tradycyjnych potraw włoskich, poznaliśmy wspaniałych ludzi. Najważniejszym punktem naszego pobytu był koncert w jednym z  kościołów, na którym wystąpiły obydwa chóry i kwartet oraz zaprzyjaźniony z nami chór Eco del Mera. Na zakończenie koncertu wraz z włoskimi przyjaciółmi zaśpiewaliśmy Czarną Madonnę – pieśń bardzo popularną w tamtym regionie. Było to niezwykle wzruszające przeżycie dla naszych chórzystów, które na długo pozostanie w pamięci. Warto dodać, że słuchacze nagrodzili nas gromkimi owacjami. Podobnie było po mszy niedzielnej, podczas której śpiewaliśmy. 

Całe przedsięwzięcie zorganizowane zostało przez Stowarzyszenie Muzyczne Canon z Nowego Wiśnicza przy finansowym wsparciu Gminy Nowy Wiśnicz oraz Urzędu Marszałkowskiego w Krakowie.

 Dziękujemy również naszym sponsorom a są to:  Grupa Kolędowa z Królówki,  F.H.P.  Elmak  Elżbieta Tworzydło, F.H.U.P.  „Stal-Chem”  Stanisław Burkiewicz, F.H.U. „Kris” Krzysztof Kołodziejczyk, ks. Proboszcz Krzysztof Wąchała, Biuro Ubezpieczeń Bufix s.j. Podziękowania należą się również  biurowi podróży Małopolska Travel za profesjonalną obsługę naszej wycieczki oraz Dyrektorowi ZPSM  w  Bochni oraz Dyrektorowi MOK w Nowym Wiśniczu za nieodpłatne użyczenie instrumentu i stroju ludowego.

Copyright © 2013. Szkoła Podstawowa im. K. Brodzińskiego w Królówce Rights Reserved.