^Powrót na górę

Wielkie sukcesy Bartłomieja Widełki

W dniach 25-27 kwietnia Bartłomiej Widełka brał udział w XVIII Gorlickich Konfrontacjach Akordeonowych. Jest to jeden z prestiżowych konkursów w Polsce. W konkursie brało udział przeszło 100 uczestników z całej Polski, Słowacji, Ukrainy i Białorusi.  Bartek w kategorii I do 13 lat zajął 1 miejsce. W jury konkursu zasiadali wybitni polscy profesorowie.

Następnie w dniach 05 do 11 maja Bartek uczestniczył w Międzynarodowym Konkursie Akordeonowym w Klingenthal (Niemcy). Jest to jeden z najbardziej wymagających i trudnych konkursów na świecie. Uczestnicy przybyli m.in. Z Chin, Niemiec, Serbii, Rumuni, Polski, Francji, Bośni i Hercegowiny, Rosji, Ukrainy, Brazylii, Mołdawii, Łotwy, Kazachstanu i Finlandii.
Konkurs odbywał się etapowo. Do finału dostało się 8 osób. Bartek w finale zdobył jedną z najwyższych punktacji 24,05/25, co odzwierciedliło reakcja publiczności (duży aplauz) i gratulacje jurorów. Jednak po podliczeniu dwóch etapów Bartek ostatecznie ulokował się na 4 miejscu. Do podium brakło mu 0, 07 punktu.  Cały konkurs ukończył z punktacją 46,98/50.   Tak duże sukcesy Bartek odnosi dzięki zaangażowaniu i ciężkiej pracy profesora Wiesława Kusiona, oraz wsparciu nauczycieli ze szkoły muzycznej w Bochni. Szczególne podziękowania Bartek kieruje do nauczycieli Szkoły Podstawowej w Królówce na czele z Panią Ewą Cisak za wyrozumiałość i wspieranie w dążeniu do rozwijania swojej pasji muzycznej.

Copyright © 2013. Szkoła Podstawowa im. K. Brodzińskiego w Królówce Rights Reserved.