^Powrót na górę

Wycieczka do Wiednia

Klasa III gim. i VIII przebywały w dniach 3 i 4 czerwca na wycieczce w stolicy Austrii. Organizatorką tej zagranicznej wyprawy, jak i autorką programu była pani Katarzyna Adamczyk.

Pierwszego dnia zobaczyliśmy pałac Schönbrunn – letnią rezydencję rodziny cesarskiej. Przy pięknej, słonecznej pogodzie spacerowaliśmy po ogrodzie w stylu francuskim. Podziwialiśmy kwiaty, fontanny oraz barokową glorietę, z której można było podziwiać panoramę Wiednia. Kolejnymi punktami wycieczki były Muzeum Techniki oraz wzgórze Kahlenberg, z którego w 1683r. król Polski Jan III Sobieski dowodził zwycięską bitwą o Wiedeń z Turkami. Tutaj też podziwialiśmy kościół św. Józefa prowadzony przez polskich księży. Ze wzgórza roztacza się piękny widok na cały Wiedeń. Był czas na zrobienie fotografii i zakup pamiątek w tym historycznym i polskim zakątku Wiednia. Jeszcze tego samego dnia po zakwaterowaniu w hotelu udaliśmy się na smaczną pizzę do pobliskiej pizzerii.

    Drugiego dnia wraz z panią przewodnik mogliśmy podziwiać centrum Wiednia. Zobaczyliśmy między innymi gmach Wiedeńskiej Opery Państwowej, budynek parlamentu, kolorowy kompleks mieszkalny zaprojektowany przez Hundertwassera, gotycką katedrę św. Szczepana, kolumnę morową oraz Pałac Hofburg - dawną rezydencję zimową władców Austrii. Wszystkie zabytki wywarły na nas ogromne wrażenie. Nieopodal katedry zrobiliśmy ostatnie zakupy oraz na pożegnanie stolicy udaliśmy się na pyszne lody. Wyjeżdżaliśmy z Wiednia z obietnicą, że musimy tutaj jeszcze raz wrócić i ponownie poczuć atmosferę  Habsburgów, Mozarta, Straussa i rozkoszować się widokiem modrego Dunaju. Jeszcze raz dziękujemy pani Katarzynie Adamczyk za trud organizacji wycieczki i zapraszamy do obejrzenia pamiątkowych zdjęć.

Copyright © 2013. Szkoła Podstawowa im. K. Brodzińskiego w Królówce Rights Reserved.