^Powrót na górę

Wycieczka w Pieniny

Dnia 11 czerwca 2019 roku klasy IV a i IV b pojechały na wycieczkę w Pieniny. Spotkanie z tymi pięknymi górami zaczęliśmy od zwiedzania wąwozu Homole, który jest jednym z najpiękniejszych wąwozów wyżłobionym w skałach wapiennych w Polsce. Potem podziwialiśmy panoramę z platformy widokowej przy górnej stacji kolei linowej Homole na Małe Pieniny i Beskid Sądecki. Zaglądnęliśmy do prawdziwej bacówki i rozmawialiśmy z Bacą o wypasie owiec i produkcji oscypków. Było bardzo gorąco dlatego chętnie pospacerowaliśmy do lodziarni w Szczawnicy na pyszne lody wytwarzane według oryginalnej receptury.

Kolejnym punktem wycieczki był godzinny rejs statkiem po Jeziorze Czorsztyńskim z widokami na zamek w Niedzicy i Czorsztynie. Głodni zjedliśmy kiełbaski upieczone na grillu. Trzeba było zobaczyć zaporę w Niedzicy, która uratowała wiele domów przed powodzią w 1997 roku no i kupić pamiątki.

Na koniec ostatnie spojrzenie na panoramę Pienin z przełęczy Osice i powrót wzdłuż doliny Dunajca do domu.

Copyright © 2013. Szkoła Podstawowa im. K. Brodzińskiego w Królówce Rights Reserved.