^Powrót na górę

Warsztaty chóralne

W poniedziałek 7 października w naszej szkole odbyły się ogólnopolskie warsztaty chórmistrzowskie projektu Akademia Chóralna – Śpiewająca Polska, które poprowadziła dr Agnieszka Sowa z Bydgoszczy.  Tematem ich było: „Kształtowanie barwy chóru dziecięcego”. Pani Agnieszka  Sowa jest absolwentką Wydziału Dyrygentury Chóralnej i Edukacji Muzycznej Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy (1999). Laureatką VII Ogólnopolskiego Konkursu Dyrygentów Chóralnych w Poznaniu (1998 III nagroda) i stypendystką  Ministra Kultury i Sztuki za wyróżniające osiągnięcia w nauce (1998/99). Swoje umiejętności oraz wiedzę potwierdziła kończąc z wyróżnieniem Podyplomowe Studia Chórmistrzowskie przy AM w Bydgoszczy i CAK w Warszawie (2002). Prowadzi m. in. chór ZPSM w Bydgoszczy „Rubinki” oraz Chór Uniwersytetu Technologiczno- Przyrodniczego w Bydgoszczy. W warsztatach uczestniczyło kilkunastu dyrygentów nie tylko z małopolski  ale i Śląska oraz nasz chór „Królewskie Słowiki”, który doskonalił swoją emisję głosu pod okiem tak wspaniałego profesjonalisty jakim jest Pani Agnieszka.

Copyright © 2013. Szkoła Podstawowa im. K. Brodzińskiego w Królówce Rights Reserved.