^Powrót na górę

Dzień Papieski

17 października w naszej szkole odbyły się obchody XIX Dnia Papieskiego, który, w obecnym roku w całej Polsce obchodzony był pod hasłem „Wstańcie, chodźmy”. Punktem wyjścia dotyczącym tematyki obchodów tegorocznego święta jest książka – św. Jana Pawła II pt. „Wstańcie, chodźmy”, Kraków 2004.

Wstęp do książki św. Jan Paweł II kończy słowami: „Ze spojrzeniem utkwionym w Chrystusie, umocnieni nadzieją, która zawieść nie może, kroczmy razem drogami nowego tysiąclecia: „Wstańcie, chodźmy”.

Dzień Papieski jest doskonałą okazją do wspomnienia postaci Swiętego Jana Pawła II oraz refleksji nad jego myślami i nauką, jaką nam pozostawił. Kardynał Kazimierz Nycz, przewodniczący Rady Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, podczas konferencji prasowej przed XIX Dniem Papieskim podkreślił, że jego wyjątkowość polega na tym, że jest ochodzony w roku, w którym Kościół zbliża się do 100. rocznicy urodzin Jana Pawła II. Tegoroczne obchody wpisują się również w 40. rocznicę I pielgrzymki papieża-Polaka do Ojczyzny. 

Uczniowie klasy Va pod kierunkiem wychowawczyni pani Elżbiety Wołek i księdza katechety Ziemowita Kordasa, podczas szkolnej uroczystości, przypomnieli społeczności uczniowskiej postać Św. Jana Pawła II, a w szczególności przebieg jego pierwszej pielgrzymki do Polski. Świętując w naszej szkole Dzień Papieski idziemy za wskazaniem papieża Franciszka, który mówi nam, że: „Dobrze jest pamiętać (…) o tych wszystkich braciach na przestrzeni dziejów, którzy byli pełni radości, pełni niezmordowanej odwagi w głoszeniu Słowa oraz zdolni do wielkiej wytrwałości. (…) nie mówmy, że dzisiaj jest trudniej; jest inaczej. Dlatego uczmy się od świętych, którzy nas poprzedzili i stawili czoło trudnościom występującym w ich epoce”.

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Królówce pamiętają o św. Janie Pawle II i pragną zgłębiać wiedzę dotyczącą jego osoby. W związku z tym w naszej szkole odbędzie się konkurs wiedzy o Janie Pawle II pod hasłem „100 pytań na setną rocznicę urodzin”. Finał konkursu w formie „jeden z dziesięciu” odbędzie się 18.05.2020 r. w 100 rocznicę urodzin św. Jana Pawła II.

Akademia zakończyła się wspólną modlitwą – Litanią do św. Jana Pawła II i odśpiewaniem „Barki”. Uroczystość uświetnił śpiewem chór Królewskie Słowiki pod batutą pani Katarzyny Adamczyk.

Copyright © 2013. Szkoła Podstawowa im. K. Brodzińskiego w Królówce Rights Reserved.