^Powrót na górę

„Power” w bocheńskiej kopalni

W dniu 18.11.2019 r. członkowie szkolnego koła naukowego Power  wraz z opiekunami– p. Elżbietą Wołek oraz p. Katarzyną  Górą wybrali się na wyjazd naukowy do naszej bocheńskiej kopalni. Wyjazd odbył się w ramach realizacji projektu „Podróż w świat nauki” finansowanego przez Fundację PZU
Wspólnie z przewodnikiem przebyliśmy ścieżkę edukacyjną „Dar Księżnej Kingi”. Zwiedziliśmy kopalnię, poznaliśmy specyfikę  pracy górników, warunki i rodzaj pracy wykonywanej przez konie pracujące w kopalni oraz właściwości fizyczne i chemiczne soli oraz metanu. Punktem kulminacyjnym wyprawy było spotkanie na naszym kopalnianym szlaku  Księżnej Kingi. Opowiedziała nam swą historię oraz obdarowała nas „złotem górników”, które wszyscy mogliśmy zabrać jako pamiątkę do domu.
Nasza przygoda zakończyła się w Komorze Warzyn. Mogliśmy tam pooddychać  powietrzem bogatym w  jod, pograć w piłkę oraz w tenisa stołowego. Zjedliśmy tam również pyszny obiad.
Ostatnim etapem naszej ścieżki edukacyjnej było sprawdzenie wiedzy o kopalni poprzez rozwiązywanie quizów i zagadek.
Nasz wyjazd naukowy uświadomił nam jak ogromnym skarbem i wyjątkowym miejscem  jest  Kopalnia Soli w Bochni. Wyjazd był całkowicie sponsorowany przez Fundację PZU.
Opiekunki grupy i równocześnie realizatorki projektu serdecznie dziękują uczniom za zaangażowanie, postawę oraz wspólna zabawę.

Pozdrawiamy
p. Elżbieta Wołek p. Katarzyna Góra


Copyright © 2013. Szkoła Podstawowa im. K. Brodzińskiego w Królówce Rights Reserved.