^Powrót na górę

Międzynarodowa delegacja w szkole w Królówce

W ostatnim tygodniu stycznia Zespół Szkół w Królówce gościł dwudziestu trzech nauczycieli z siedmiu państw europejskich  – Belgii, Turcji, Hiszpanii, Włoch, Francji, Rumunii i Bułgarii. Międzynarodowa grupa wzięła udział w partnerskim spotkaniu w ramach realizowanego w Zespole Szkół w Królówce projektu Comenius „Europejscy przyjaciele w sporcie i rekreacji”.

Podczas kilkudniowego pobytu w szkole w Królówce  zagraniczni  goście obserwowali lekcje w klasach prowadzone przez polskich nauczycieli oraz sami spotykali się z dziećmi prowadząc lekcje o kulturze, obyczajach i tradycjach krajów, z których przyjechali. Dla dzieci i młodzieży szkolnej spotkanie z wielonarodowościową grupą było ciekawym i niezapomnianym przeżyciem. Część pobytu w szkole delegacja spędziła na pracy związanej z realizacją projektu - na opracowywaniu międzynarodowej publikacji „Europejskie gry, europejscy przyjaciele”.

W czasie pobytu w szkole zagraniczni nauczyciele mieli okazję zobaczyć jak funkcjonuje nasza szkoła, porozmawiać z uczniami i nauczycielami, wymienić się doświadczeniami. Aby przybliżyć gościom naszą polską tradycję i zwyczaje bożonarodzeniowe, odbył się w szkole wieczór z kolędą, podczas którego wystąpił szkolny chór „Królewskie Słowiki”, grupa kolędnicza  uczniów klasy drugiej gimnazjum, dzieci z edukacji wczesnoszkolnej oraz kapela „Królewianie” pod kierunkiem Albina Kiełtyki. We wspólnym kolędowaniu wzięła udział pani Burmistrz Nowego Wiśnicza
mgr inż. Małgorzata Więckowska oraz przedstawiciele lokalnej społeczności.

Nauczyciele naszej szkoły pokazali gościom atrakcje turystyczne naszego regionu: Zamek w Nowym Wiśniczu, Kopalnię Soli w Bochni. Zabrali ich także do Wadowic, Oświęcimia i Krakowa.

Goście byli pod wrażeniem polskiej gościnności i dobrej organizacji wizyty. Wrócili do swoich krajów ze wspaniałymi wspomnieniami i z nowymi doświadczeniami. Ich wizyta w Polsce była bardzo udana i owocna. Nie byłoby to jednak  możliwe bez ogromnego zaangażowania nauczycieli, uczniów i rodziców z Królówki. Wszyscy starali się, aby cała wizyta przebiegła jak najlepiej i aby zagraniczna delegacja wywiozła z Królówki jak najlepsze wrażenia. Wszystkim zaangażowanym w przebieg spotkania bardzo serdecznie dziękujemy!

Kolejne spotkanie projektowe odbędzie się w kwietniu we Włoszech z udziałem dwóch nauczycieli z Królówki. Następnie w maju do Hiszpanii pojadą nauczyciele z grupą ośmiu uczniów klasy szóstej szkoły podstawowej.

Copyright © 2013. Szkoła Podstawowa im. K. Brodzińskiego w Królówce Rights Reserved.


Facebook