^Powrót na górę

Wizyta w Belgii - otwarcie projektu

Podczas pobytu w Belgii odwiedziliśmy Brukselę, w której mogliśmy podziwiać spektakularne centrum miasta, Parlament Federalny oraz mieliśmy możliwość przygotowania tradycyjnej belgijskiej czekolady. Drugim miastem, które odwiedziliśmy był Liège i to tutaj właśnie przybliżono nam historię Regionu Walońskiego. W miasteczku Ouffet odwiedziliśmy Muzeum Zabawek oraz Urząd Miejski, w którym ugościł nas wiceburmistrz. Wraz z uczniami belgijskiej szkoły mieliśmy również możliwość uczestnictwa w patriotycznej uroczystości.
    W nowym projekcie, który będzie trwał dwa lata, w wyjazdach zagranicznych będą brali udział nauczyciele i uczniowie. Uczniowie naszej szkoły odwiedzą Bułgarię oraz Hiszpanię. Przyjazd reprezentantów krajów partnerskich do Polski zaplanowany został na styczeń 2015 r.
    Celem projektu jest kształtowanie u uczniów systemu uniwersalnych wartości jak i silnego poczucia jedności z własnym narodem, swoją kulturą i regionem lecz także stworzenie szansy poznania innych kultur i regionów oraz kształcenie umiejętności porozumiewania się mimo różnic. Mamy więc nadzieje, że uczestnictwo w projekcie pomoże poszerzyć horyzonty i będzie dla uczniów niezapomnianą przygodą, a poprzez wyjazdy zagraniczne i  uczestnictwo w wirtualnej społeczności rozwiną oni swoje umiejętności komunikacyjne w języku angielskim.
Zapraszamy do Galerii 2.

Copyright © 2013. Szkoła Podstawowa im. K. Brodzińskiego w Królówce Rights Reserved.


Facebook