^Powrót na górę

WIGILIE 2013

      Święta za pasem a wraz z nimi wigilia, długo oczekiwany, magiczny wieczór. Jak co roku w naszej szkole organizowana jest wigilia: klas III gim., szkolna oraz dla samotnych z terenu gminy Nowy Wiśnicz.
    W czwartek, 19 grudnia, jako pierwsza spotkała się klasa III gim. wraz z gronem pedagogicznym. Spotkanie wigilijne rozpoczęło się od przypomnienia zwyczajów Bożonarodzeniowych. Później odczytano fragment Ewangelii  o Narodzeniu Jezusa, wszyscy złożyli sobie życzenia i połamali się opłatkiem oraz zaśpiewali wspólnie kolędy. Klasa III pożegnała swoją wychowawczynię mgr Teodozję Wołowczyk, która z powodów zdrowotnych musiała wziąc urlop zdrowotny.
     W piątek, 20 grudnia, odbyła się następna wigilia, była to wigilia szkolna. Wigilię rozpoczęła pani dyrektor mowiąc o Bożym Narodzeniu i o atmosferze jaka powinna towarzyszyć temu „czasowi”. Następnie klasa II, przedstawiła jasełka przygotowane pod opieką pani Stary . Potem pani dyrektor złożyła wszystkim najserdeczniejsze życzenia. 
    W sobotę, 21 grudnia, była wigilia dla samotnych zorganizowana przez MOPS w naszej szkole. Do wigilijnego stołu zasiadło 80 osób oraz zaproszeni goście tj.: burmistrz Stanisław Gaworczyk, V-ce burmistrz Renata Kierepka, ks. Józef Janus, Jerzy Łacny, Marek Groblicki, Stanisław Tabor, Stanisław Golonka, Halina Wójcik oraz sołtys Andzrzej Czuban. Zaproszeni goście wspólnie kolędowali z młodzieżą z ZS w Królówce oraz kapelą „Królewianie”. Nie zabrakło również prezentów od Św. Mikołaja.
Copyright © 2013. Szkoła Podstawowa im. K. Brodzińskiego w Królówce Rights Reserved.


Facebook